Wall Street’teki Düşük Dalgalanma, Yatırımcıları Kripto Paraya Yönlendiriyor

bitcoin-borsa-dalgalanma

Alman Deutsche Bank analistleri, 19 Ocak Cuma günü Bitcoin (BTC) fiyatı ile Wall Street’teki “Fear Index” olarak da bilinen CBOE Volatilite Endeksi (VIX) arasında artan bir korelasyon bulunduğunu belirten bir not yayınladı.

Deutsche Bank’ın global mali strateji uzmanı Masao Muraki ile birlikte iki meslektaşı Hiroshi Torii ve Tao Xu, borsada dalgalanma ve oynaklığın az olması yatırımcıların başka yerlerde para kazanmaya yönelttiğini not etti.

Muraki, kurumsal yatırımcıların dijital para birimleri gibi daha riskli yatırımlara artan ilgiden dolayı nota ilişkin “Bitcoin ile VIX arasındaki korelasyon önemli derecede arttı” dedi.

“Borsada Dalgalanma Düşük Olduğu Sürece Coin Fiyatları Yükselecek”

Muraki’ye göre, borsada dalgalanmanın az ve düşük olduğu sürece, yatırımcıların para kazanmak için kripto piyasasına yönelmeye devam etmesi nedeniyle BTC ve diğer genel kripto para birimlerinin fiyatı artmaya devam edecek.

Geleneksel varlıklar için pazarlar halen göreceli olarak öngörülebilir olmasına rağmen, kripto para piyasası istikrarlı bir şey değildir. Aralık 2017 ortasında 20.000 $ seviyesinden işlem gören Bitcoin, 17 Ocak’ta 10.000 doların altına düştü.

BTC, şu anda yazının hazırlandığı sırada 24 saat içinde yüzde 10,74 oranında azalışla 10,793 dolar seviyesinden işlem görmekte.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*