Vps Veri Merkezi Hizmetleri

 

Vps tanımı Virtual Private Server cümlesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçesi (Paylaşımlı Özel Sunucu) dur. Vps sunucuları ram ve işlemci kaynakları bir makina altında diğer sanal sunucular ile ortak olan, paylaşımlı sanal sunucu olarak tanımlayabiliriz. Ram ve İşlemci kaynakları vps sunucular ve kiralık sunucu için atanmış olsa da aynı fiziksel sunucu altındaki diğer vps sunucu da bu kaynakları kullanabilmektedirler open VZ Sanallaştırma sistemi ile yazılımsal esnekliğin keyfini yaşayın. Dakikalar içerisinde kurulan işletim sistemleriyle artık saatler süren kurulumlara son veriyoruz.

Ayrıca sanallaştırmanın sunduğu yüksek seviye optimizasyonlar ile diğer sanallaştırma yöntemlerine göre daha verimli bir hizmet sağlamaktayız. Bir nevi RAM ve benzeri sistemlerin gerçekte olmayan ama işlev olarak kullanılabilen birçok farklı bilgisayar arasında paylaşımı olarak da söylenebilir. Gerçek bir bilgisayardan fark olarak daha düşük bir performans ile çalışmaktadırlar. Kullanım alanları açısından ise daha çok ölçeği fazla işler gerektirmeyen e mail, DNS ya da web gibi noktalar adına kullanımları sağlanmaktadır. Aynı zamanda tasarruf açısından önem taşır. Elektrik ya da bakım, kurulum ve alan olarak iş tasarrufu da sunar. Eğer kullanım esnasında her hangi bir düşük performans rahatsızlık hissettirmiyor ise o zaman VPS kullanımı en doğru tercih olarak ön plana çıkmaktadır. sanal sunucu sistemine benzer bir de VDS sistemi bulunmaktadır. Fakat paket olarak birçok farklı noktada satın alınan bu sistemler arasında şu an için en fazla tercih edilen ucuz vps . Bunun nedeni ise daha düşük fiyatlar ile sahip olunabilir ve belli başlı bir takım işlemler için oldukça işe yaramaktadır. VPS Sunucu Faydaları Özgür bir şekilde çalışma olanağına sahip olan VPS için ilk olarak yüksek bir performans sağladığı söylenebilir. Normal web hostingler içerisinde bir site çok fazla kaynak tüketimi yapabilir. O yüzden VPS sunucu sitemleri yüksek bir kapasite ile ayrı bir sunucu gibi çalıştığı için kaliteli bir güç hizmeti vermektedir. Diğer yandan gereksinim açısından ne olursa olsun tüm teknik özellikler için özelleştirme fırsatı bulunabilir. Sabit disk boyut ya da bellek ihtiyaçlarının her bir özgün bir şekilde kapasite olarak değiştirilebilir.

Büyüme aşamasında ise bilindiği üzere web hosting sistemlerinde büyüme çok kolay değilken, vps sunucularda büyümeye uyumlu olarak çalışmaktadır. Sorumluluk açısından tüm kontrol sunucu sahiplerindedir. Daha doğrusu web hosting sunucuları içerisinde yalnızca web hosting işlemleri yapılabilirken diğer yandan VPS sunucusu ile her türlü sorumluluğa sahip olunabilmekte ve kontrol sunucu sahiplerine tamamen bırakılmaktadır.Bağımsız ve Güvenli VPS Sunucu En büyük özelliklerinden biri sunduğu performans kolaylığı, alternatif seçenekleri ve gücü iken, aynı zamanda bağımsız olarak hareket etmesi ve sunucu sahibi tarafından kontrol edilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle de her hangi bir IP adresi ya da bir dosya erişim sağlama noktasında web hosting sağlayıcıdan bir yerde izin almak gerekir. VPS sunucusu ile ise her bir sanal sunucu özgün olduğu için kolay bir şekilde IP ya da bir dosya eklenip çıkarılabilir. Maliyet noktasında ise diğer web hosting sunucu hizmetleri ile aynı fiyatta olduğu söylenebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*