Ana Sayfa / Haberler / Maddi Durumu iyi olan İngiliz Gençlerin Beşte Biri Bitcoin’e Yatırım Yaptı

Maddi Durumu iyi olan İngiliz Gençlerin Beşte Biri Bitcoin’e Yatırım Yaptı

Advertisements

Maddi Durumu iyi olan İngiliz Gençlerin Beşte Biri Bitcoin’e Yatırım Yaptı.

 

Londra merkezli hukuk firması Michelmores LLP tarafından hali vakti yerinde Birleşik Krallık gençleri arasında yapılan araştımaya göre, gençlerin yüzde 20’si Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmış bulunuyor.

İlk olarak FXStreet tarafından 17 Eylül’de haberleştirilen araştırma, 1981 ile 1996 yılları arasında doğan ve yatırım yapmaya uygun en az 25 bin pound varlığa sahip gençlerin beşte birinin, bu yeni varlık sınıfına yatırım yaptığını ortaya çıkardı.

Ulusal ortalamanın neredeyse 7 katı

FXStreet’te belirtildiği üzere, ülkenin ulusal kripto para yatırım ortalamasının yüzde 3 olduğu göz önünde bulundurulduğunda, İngiltere’deki gençlerin kripto paraya halkın genelinden neredeyse 7 kat daha fazla yatırım yapma ihtimali olduğu anlaşılıyor.

Üstelik kesesi biraz daha geniş olan, 75 bin pound veya üzerinde parayı yatırıma harcayabilecek durumda olanlar arasında kripto para yatırımcılarının oranı neredeyse üç kişiden birine (yüzde 29) sıçrıyor.

Araştırmaya katılan milenyum gençlerinin yüzde 70’inin yatırım yaptığı bu para maaş ve ücretlerden elde edilirken, yüzde 40’lık kesin ise daha önceki yatırımlardan alınan geri dönüşü harcıyor.

Yatırım fırsatlarına duyulan bu ilgi, online alım satım altyapılarında daha yüksek bir katılım olarak okunabilir: Katılımcıların yüzde 35’i elektronik alım satım platformlarını kullandıklarını dile getirirken, yüzde 27’lik kesim sosyal alım satım platformlarına danışıp, bu tür işlemler yapanların tercih ettiği online topluluklarda vakit geçirdikten sonra yatırım yaptıklarını belirtiyor.

bitcoin yatırım ile ilgili görsel sonucu

Nesil farklılıkları

Michelmores’un araştırması, yaz aylarında ABD genelinde yapılan Bankrate araştırmasıyla da örtüşüyor. Cointelegraph’ta yer alan bu araştırmaya göre, Amerikalı milenyum gençlerinin kripto parayı en iyi uzun vadeli yatırım aracı olarak görme oranı X kuşağı olarak bilinen 1960’lar ile 1980’ler arasında doğmuş neslin üç katı olarak çıkmıştı.

Yine Temmuz ayında, ABD’deki Z neslinin yüzde 26’sı, önümüzdeki altı ay için bitcoin  satın almaya sıcak baktığını paylaşmıştı.

Bitcoin ile Çiğ Köfte Satan Girişimci Neden 3 Şubesinden Oldu?

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Binance Rusyada ruble ile işlem yapmaya başlayacak

Binance’ye Ruble Desteği Geliyor

Advertisements Dünya genelinde en geniş kripto para işlem hacmine sahip platformlardan biri olan Binance’ye ruble …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.