Tarımda Teknolojik Yeniliklerin Adresi


Ülkemiz % 90 toprağı ile tarıma elverişli bir ülke olup her çeşit tarım ürününün yetiştiği tarımsal araziye sahiptir. Yıllarca ekonomisinin çoğunu tarım girdisine borçlu olan ülkede tarım politikaları her dönem gerekli desteği görmüştür. Bu desteğin uygulayıcı ve geliştirici firması olan Ufuk tarım ülkeyi yurt dışında da başarılı şekilde temsil ediyor.

Tarıma yaptığı yatırımları ile adından söz ettiren Ufuk tarım tarımın çeşitlilik kazanması, ürünlerin kaliteli gerek iç ve gerek dış pazarda rağbet görmesine yönelik çalışmalar yapan ve tarım içeren her konu ile alakalı çalışmalarda bulunmakta, doğa ve insan dostu çevrecilik çalışmaları ile basında adından sıklıkla bahsettiriyor.

Bizde hem yurtta hem de dünyada tarımsal alanda yaptığı çalışmalar açısından Ufuk tarımı yakından tanımak, amaçlarını, hizmetlerini ve çalışmalarını yakından görmek adına ve sizler ile paylaşmak için Ufuk Tarımı ziyaret ediyoruz.

Firmanın Kuruluşu ve İletişim Bilgileri

1998 yılında tarımda yardımcı olarak kullanılan maddelerin üretim ve ihracatını yapmak üzere kurulan ufuk tarım emin adımlarla ve istikrarlı bir şekilde işlerine devam ediyor. Ufuk tarımın kurucusu Dr. Halim AYDIN Kimyager unvanına sahip olup ekip arkadaşları da bu alanlarda eğitim veren üniversitelerden mezun kişilerdir.

UFUK TARIM Gıda San. ve Tic. Ltd.Şti.

Muratpaşa Mahallesi

Uluyol Caddesi

Büyükcoşkun Sokak

Dericiler Sanayi Sitesi E Blok No:9

Bayrampaşa – İstanbul

Ulaşılabilecek telefon bilgileri

0 (212) 613 70 63 – Fax: 0 ( 212 ) 613 70 65 üzerinden ufuk tarım 7/24 saat hizmet veriyor

Dünya Standartlarında Üretim

Başarı tesadüf değildir sözünün en güzel örneği olan Ufuk tarım çalışmak ve emeğin başarı hikayesini anlatıyor. Organik, kimyevi gübre çeşitleri üretimi yapan firma Avrupa standartlarında hizmet vermekte EC FERTILIZER sertifikası sahibi olup uluslararası standartlarda üretim yapıyor.

Firmanın ürünleri marka tescilli olup tescil işlemleri Türkiye ve Madrid sözleşmesi çerçevesindedir.

Tarım konusunda Türkiye’de ilk ve öncü olan firma 17025 (gıda bitkisi ürünleri 52 adet, bitki gelişim düzenleyiciler 4 adet, farklı özellikli gübreler 25 adet, sıvı gübreler 2 adet, asitler 3 adet, organomineral 4 adet , özel gübreler 3 adet, yardımcı ürünler 2 adet, yüksek besin değerli sıvı gübreler 8 adet, süs bitkiler ürünleri 10 adet) ürün çeşidi ile pazarın ihtiyaçlarını gideriyor.

Firma Teknik laboratuvar ortamında alanında profesyonelleşmiş personelleri ile gübre tescillerini anında ve hızlı analiz etme potansiyelini taşıyor. Personelin bilgisi ve tecrübesi sayesinde geleneksel tarımdan modern tarıma geçişte çalışmalar yapmış ve bu çalışmalar doğrultusunda hedeflediği noktaya varmış geleceğe yönelik yeni hedeflere yelken açıyor.

Hizmet amaçlı çalışmalarında eğitimi ön planda tutarak modern tarım için gerekli üretici/çiftçi eğitimlerini gerçekleştirmeye devam eden firma, bilgilerini kaliteli, çok verimli ve sağlıklı bilgi yetiştirme konulu paylaşımları seminer ve çiftçi haftasında paylaşmaya devam ediyor.

Tarım ürünlerini üretirken besin zincirinin son halkası olan insana sağlıklı ve katkı maddelerinden uzak, organik ürünler üretmeyi amaçlayan Ufuk Tarım; önce insan sağlığı ile hareket ediyor. Üretilen gübre çeşitleri doğada belli bir zaman zarfında kendinden yok olmakta, insan hayvan ve bitkilere zarar vermiyor.

Helal Gıda Standartlarında çalışmalarını sürdürüyor. Bu helal gıda sertifikası sayesinde İslam dünyası tüm tarım ürünlerinde rahatlıkla firmanın ürünlerini kullanabilir.

Son Gelişmeleri Yakından Takip

Kurucusu ve bu alanda eğitim almış profesyonel ekibi ile tarım sektöründe dünyada olan biteni yakından takip etmek amacıyla araştırmalara deva eden firma, bir asırlık süreçte tarımın hikayesini araştırmış, bu araştırmalar doğrultusunda öncelik Türkiye olmak üzere dünya tarımında güvenli gıda, kalite artışlı verim alanında gerekli bitkileri üretmeye devam ediyor.

Firmanın Yaptığı Çalışmalar

Organik tarım;

 • Sebze, meyve ve diğer doğal gıdalar
 • Endüstriyel tarım, selüloz ağacı, pamuk ayçiçek gibi
 • Ülkelerin Tarımsal üretim projesine göre
 • Tarımsal özelliklerine ve farklı besin guruplarına göre
 • Bitkilerin üç önemli üreme dönemi olan fide, çiçek ve meyve dönemlerine göre
 • Bitkilerde sulama ve beslenme süreçlerine göre; damlama, yağmurlama gibi
 • Toprağın cinsine ve özelliklerine göre; bazik, kumlu, kireçli, tınılı gibi
 • Üretim yeri özelliklerine göre; tarla, sera, topraksız tarım gibi
 • Çiftçi ve üretici profiline göre; acemi, usta, bilgili gibi
 • Ambalajına göre; çok doz veya tek doz gibi kriterler baz alınarak pek çok gübre üretimi yapmaktadır.

Bu üretimler üreticilerin hizmetine sunulmadan önce ayrıca, %100 çözülebilir formülasyonlar, sıvı, organomineral, organik gübre olarak ayrıştırılarak markalaştırma işlemi aşamasından geçiriliyor. Ufuk tarım firması ayrıca yaptığı çalışmalar ile toprak ve bitki düzenleyici ve pH düzenleyici gübre ürünleri laboratuvar ortamında geliştiriyor ki bu gübreler hem verimi hem de kaliteyi artırsın.

Bünyesinde bulunan laboratuvarda yaprak, gübre, bitki gelişim düzenleyici, toprak teknolojik cihazlarla en ayrıntılı şekilde tahlil ediliyor.

Ayrıca firma gıda bitkisi ürünleri için ayrı, süs bitkileri ürünleri için ayrı gübreler üretiyor. Süs bitkileri için tek doz gübre patentini 2007 yılında almıştır.

Yaptığı Projeler

AR-Ge çalışmaları

ÜR-GE çalışmaları

KOSGEB projesi

Tübitak projesi

Root-Grower bandırma konsantrasyonu, Ferrix 6 EDDHA- Fe selatı, Agronom S 250 PH Düzenleyici ürünlerini bulan ve dünya tarımına sunan firma özelliğine sahiptir.

Üretilen Gübrelerin Genel Özelliği

 • Her tür bitkiler de kullanılabilen gübre olmaları
 • İhtiyaç dahilinde her zaman ve dönemde gerektiği oranda bitkilere verilmesinde sakınca oluşturmuyor.
 • Bitkinin ihtiyacı olan kükürt ihtiyacını giderecek özelliktedir.
 • Tohumların hızlı büyümesine yardımcıdır. Meyvelerin olgunlaşmasını hızlandırır.
 • Döllenmeyi sağlayarak meyve verimini artırıyor. Çiçek dökülmesini engelliyor. hızlı ve eşit çimlenmeyi sağlıyor. Bitkilerde fizyolojik ve biyolojik gelişmiş faaliyete giriyor.
 • Organik tarımda da rahatlıkla kullanılabilecek olan gübreler tohumun genetiğine her hangi bir zarar vermiyor.

İhracat Yaparak ülke Ekonomisine Destek

15 ülkeye ihracat yaparak ve ülkeyi tarım alanında yenilikleri ile dünyaya tanıtan ufuk tarım ülkenin yüz akı olmayı başarmış sayılı firmalar arasında yer alıyor.

Tamamen milli sermaye ile kurulan Ufuk tarım sektörde bir başarı hikayesi olup vizyon ve misyon olarak insanın sağlıklı beslenmesi için her daim çalışmaya devam edecek görünüyor. Tarıma yenilik getiren Ufuk tarım adı gibi ufkunu daima yükseklerde arıyor.

Firmanın İnternet Adresi

Kalabalık kitlelere ulaşmanın yolunun internet teknolojisi olduğunu ve bunun iyi bir reklam aracı niyetine kullanan firma, ufuktarim.com adresinden çalışmaları hakkında bilgiler sunuyor. Firmanın kuruluşu, hizmet alanları, üretimini yaptıkların gübrelerin özellikleri hangi bitkilerde kullanılması gerektiği, meyve sebze ve bitkilere özel beslenme reçeteleri, laboratuvar hizmetleri hakkında bilgiler ana başlıklar altında yer alıyor.

Hizmet kalitesini firmanın etkinliğini sürekli hale getirerek, gizlilik, dürüst, bağımsız, tarafsız ve güvenilir ilkelerini benimseyen, personelin dünya standartlarında çalışma ve eğitimlerini destekleyen, dünya genelinde geçerli olan yöntemler, araç, malzeme, cihaz ve işletim sistemi standartlarda olan iş ortaklarının talepleri ön planda olarak, yurt içi ve yurt dışında faydalı gübreleri üretmek yerinde ve zamanında teslimat yaparak güveni sağlamak üzerine oluşturan firma deneyimleri ve personeli ile bunu başarmış görünüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*