Ana Sayfa / Haberler / Tagomi’den Bitcoin ve Ether’e Karşı Açığa Satış Kolaylığı

Tagomi’den Bitcoin ve Ether’e Karşı Açığa Satış Kolaylığı

New York merkezli kripto para aracılık ve ticaret platformu Tagomi, kullanıcılarının alım ve açığa satış (shorting) işlemlerini kolaylaştırmak için Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) borç vermelerine veya almalarına olanak sağlıyor.

Bloomberg Quint’in 12 Eylül tarihli haberine göre, borsa tek bir platform üzerinden birçok harici tarafa erişim sağlayarak, açığa satış işlemini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Kriptoda açığa satışın durumu

Habere göre tüccarlar kripto varlıklara karşı açığa satış yapmak istediklerinde, “ödünç almak için bir takım aracı ve ticaret firmasını arayarak, satışı yapana kadar piyasanın aleyhlerine hareket etmesini riske ediyorlar.” Tagomi’nin baş işletme görevlisi Kevin Johnson, bu tarz stratejilerin kriptoya uygulanmasındaki zorlukları şöyle yorumladı:

“Diğer varlık sınıflarında bu tek bir tıklamayla yapılabilirken, kriptoda açığa satış yapmak oldukça zahmetli ve uzun bir işlem.”

Açığa satış: bulmacanın bir parçası

Pantera Capital’in ticaret müdürü Dennis Chou, açığa satış yapabilmenin tüccarlar için önemli olduğunu belirtti. Chou, bunun sadece kriptoya karşı bahis oynamak isteyenler için değil, aynı zamanda nicel stratejiler, bağıl değer ticareti ve finansal koruma uygulamak isteyenler için de kullanışlı olduğunu belirtti. Cho’nun yorumu şu şekilde:

“Kripto çok dalgalı bir alan, dolayısıyla açığa satış yapamıyorsanız, bulmacanın bir parçası eksik kalıyor.”

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Türkiye’nin 2023 planlarında Ulusal Blockchain Altyapısı var

Türkiye’nin 2023 planlarında Ulusal Blockchain Altyapısı var.   Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.