Su Kaçağı Umulmadık Sorunlara Yol Açabilir


Binaların kurulum sürecinde şekillendirilen su tesisatı, binanın beton yapısının altında uzun yıllar sürekli olarak çalışma halinde. Bu çalışma sürecinde eskimeye veya hatalı konumlandırmaya bağlı olarak meydana gelebilecek sorunlar, çalışmanın verimsiz ve problemli bir yola ilerlemesine neden olabilir; yani su kaçağı problemine.

Su kaçağı; su tesisatında meydana gelen bir kırılma, çürüme, arızalanma durumuna bağlı olarak ortaya çıkan genele yayılabilen bir sorundur. Sorun yalnızca kaçağın oluşması ve tesisatta bir arıza meydana gelmesi değil, kaçağın aynı zamanda farklı belirtiler ile birlikte kendisini göstermesi ile de kapsamlı bir şekilde incelenmelidir. Çünkü su, betonlar ve fayanslar arasında hareket ederken kendisini ortaya koymak konusunda oldukça yavaş hareket edebilir.

Su kaçağının neden olabileceği sorunlar nelerdir?

Komşu dairede su akıntısı: Sizin evinizin su tesisatında meydana gelen bir soruna bağlı olarak ortaya çıkabilecek bir su kaçağı, sızıntının hareketliliği ile birlikte zeminde yayılım gösterdiğinde, akış yolu bularak alt kattaki dairede oturan komşunuzun tavanından akabilir.

Bu durum komşunuzun tavanında çürüme, küflenme, renk değişimi gibi sorunlara neden olarak ciddi bir sosyal probleme sürüklenmenize sebep olabilir. Bunun yanı sıra kaçak daha da geniş yayılım gösterdiğinde, alt dairenin fayans ve ahşap mekanlarında çürümelere sebebiyet vererek, ciddi maddi hasara sebep olabilir.

Dairede mimari bozukluklar:  Su kaçağı demek ıslaklık demek. Su kaçağının hareketliliği dairenizin duvarlarında ve zemininde yayılım gösterdiğinde, çeşitli noktalarda su birikintileri de meydana gelir. Bu birikintiler, bölgesel olarak çürümeler, küflenmeler ve rutubet yaratabilir. Haliyle evinizin mimarisinde istemediğiniz estetik olmayan problemler baş gösterebilir.

Fatura:  Evinizin su tesisatı kaçağı söz konusu olduğunda, burada sızıntı yapan su sizin su sayacınızda hareketliliğe neden olur. Haliyle kaçağın devam etmesi ile birlikte ödediğiniz faturada da artış yaşanır. Buna ek olarak ortada bir su kaçağının olması, boşa akan su anlamına gelir ve israf edilen su miktarı da rahatsız edicidir.

Sorunun ilerlemesi:  Bilinmelidir ki; su kaçağının tespiti veya tamirinin yapılmaması durumunda, tesisatta meydana gelen hasar ilerleyebilir. Hasar hem çatlağın ve kırığın genişlemesi ile olabileceği gibi hem de kaçan suyun yarattığı çürüme ile ilerleme gösterebilir. Bu nedenle de kaçağın en kısa süre içerisinde tespit edilerek tamir edilmesi gerekir.

Su kaçağı sorununuza kesin ve etkili çözüm

Sukacagibulma.bbs.tr olarak İstanbul’un tüm noktalarına 7/24 profesyonel su kaçağı tespiti ve tamiri hizmeti veriyoruz. Profesyonel ekip arkadaşlarımız ve profesyonel tespit/tamir araçlarımız ile sorununuzun en kısa süre içerisinde kalıcı olarak çözümünü garanti ediyoruz.

Ekip arkadaşlarımız sizin bildiriminiz ile en kısa süre içerisinde sorunlu noktaya intikal ederek kaçağın türüne göre akustik dinleme cihazı ya da termal kamera tekniği ile kaçağın noktasal olarak tespitini gerçekleştirir.

Kaçağın söz konusu olduğu noktanın tespit edilmesinden sonra bölgesel olarak tamirat çalışması başlatılır. Bu çalışma süreci, ilgili noktada en küçük kırma ile başlar ve kaçak tam olarak bölgesinde incelenir. Ardından kaçağa neden olan tesisat parçasının sökülmesi ve orijinal parça ile değiştirilmesi sağlanır. Değiştirme işlemi tamamlanıp kaçak sorunu ortadan kaldırıldıktan sonra, kırılan bölge eski haline getirilerek hane sahibine teslim edilir.

Siz de evinizde meydana gelen her türlü kaçak sorunları için kaliteli ve profesyonel çözüm almak için Ersoylar Tesisat ile günün her saati iletişime geçerek destek alabilirsiniz. İstanbul’un neresinde ikamet ediyor oluşanız olun, ekip arkadaşlarımız talebiniz doğrultusunda en kısa süre içerisinde ziyaretinize gelerek, tamirat işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştirirler.

Kaynak: https://www.sukacagibulma.bbs.tr

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*