Ana Sayfa / Sağlık / Şeker Hastalığı

Şeker Hastalığı

Advertisements

Oldukça sık görülen ve genetiği olan şeker hastalığı nedir? İnsülin hormonu vücudun kan şeker dengesini sağlayan bir hormondur. Eksikliğinde veya yokluğunda kan şekeri kullanılamaz. Çok önemli bir hormon olan insülin vücuda dışarıdan alınmak zorunda kalınır. Klinikte diyabet hastaları farklı yöntem ve teknikler ile tedavi edilmekte ve diyabet ile yaşam hakkında hastalara gereken bilgi sunulmaktadır.

Tip 1 Diyabet Neden Olur?

Şeker hastalığı iki türlüdür. Peki,tip 1 diyabet nedir? Tip 1 diyabette insülin yoktur ya da çok azdır. Vücuda yetmez. Tip 1 diyabet olan hastalar ömrünün sonuna kadar diyabet ile yaşamayı öğrenmek zorundadır. Tip 2 diyabet nedir? Tip 2 diyabet hastalarında insülin vardır. Ancak kilo sorunu gibi nedenlerden dolayı vücuda yetmemektedir. Klinikte tip 2 diyabet tedavisi çok başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Metabolik cerrahi öncesinde bazı tetkik ve tahliller yapılır hastanın uygunluğu araştırılır. Şeker hastalığında hipoglisemiyi kontrol altına almak için az ve sık yemek diyete dikkat etmek gerekir. Yara kapanması geç olduğu için ayak ve el bakımı özenli yapılmalıdır.

Hakkında Habercoin

Farklı Makaleler

Burun Estetiğinde Güvenilir Bir İsim

Advertisements Burun estetiği yaptıracağınız zaman uzun süren bir araştırma yapmanız gerekir. Bu araştırma sonucunda size …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.