Rus Yetkililer ICO Düzenlemesi Şartlarının Hafifletilmesini Önerdi

rusya-ico

Rus yetkilileri, 27 Şubat tarihinde gerçekleşen Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanlığının toplantısında ” Dijital Finansal Varlıklar Hakkında Kanun Tasarısı” ında bir takım değişiklikleri değerlendirdiler.

Yetkililerin öne sürdükleri büyük değişiklikler arasında, dijital para birimi varlık geliri vergisi mülkiyeti ve başlangıçta önerilen 50.000 ruble ile yaklaşık 900.000 ila 500.000 ruble arasında değişen, fon toplama ( ICO ) yatırımlarındaki limitin on kat artışı yer alıyor.

Çalışma grubu ayrıca, dijital varlıkların Rus yatırımcılarının yabancı kripto para değişim alışverişi hesaplarını açmasına ve yurt dışından ICO tokenleri almasına izin verilmesini önerdi. Benzer şekilde yetkililer, ülke vatandaşı olmayanlara Rus ICO projelerine yatırım yapmalarına izin verilmesi gerektiğini de savundu.

Toplantıda, daha önce ICO projelerine ilişkin kuralları belirleyen bir belge yayınlayan Rusya İletişim ve Kitle İletişimi (Minkomsvyaz) temsilcileri de yer aldı.

Ayrıca Rusya Adalet Bakanlığı, Merkez Bankası, Rusya Federal Anti-Tekel Servisi (FAS) ve diğerleri katıldı. Toplantıdan çıkan öneriler, daha sonra Devlet Komisyonu tarafından ayrıntılı şekilde incelenecek.

25 Ocak 2018’de “Dijital Finansal Varlıklar Hakkında Kanun Tasarısı” nı yayınlayan Maliye Bakanlığı (Minfin) toplantıya katılmadı.

Yakın bir tarihte Moskova Tahkim Mahkemesi, kripto para birimlerinin Rusya’da yasal olarak tanımlanamamış olmasından kaynaklanan borç ödemeleri için ele geçirilebilecek varlıklardan dijital para birimlerini hariç tutma kararı aldı. Ayrıca 1 Mart Perşembe günü bildirdiği üzere Alman makamları, ödeme aracı olarak kullanıldığında kripto para işlemlerini vergilerden muaf tutmak konusunda benzer bir karar verdiler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*