Ripple, MoneyGram’la İşbirliği Yaptığını Açıkladı

ripple-moneygram

Blockchain tabanlı ödeme ağ geçidi Ripple, 11 Ocak 2018 itibariyle ödeme servisi MoneyGram ile yeni bir ortaklık gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Bugün bir blog yazısında Ripple, MoneyGram’ın Ripple’in XRP alt tonajını ödeme sistemine entegre edeceğini doğruladı. Ripple’e göre entegrasyon, “MoneyGram’ın çoğu finansal kurumun yüz yüze kaldığı likidite sorununu çözmesine olanak tanıyor.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ortaklığın duyurulduğu şirketin blog yazısında açıklama yaptı yaptı:

“Ödeme sorunu sadece bankaları etkilemekle kalmıyor; aynı zamanda insanlara para kazandıran MoneyGram gibi şirketleri de etkiliyor.

Üç saniyede veya daha kısa bir sürede yerleşen XRP gibi bir dijital varlık kullanarak, müşterilerimiz para kadar en kısa sürede bilgiyi de taşıyabilir.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ilgi ve ticaretin artmasıyla XRP’nin Bitcoin üzerinden bir para birimi olarak algılanan avantajlarını giderek daha çok kullandı. Ocak ayının başlarında Ripple’in piyasa değeri dikkate alındığında, şirketin başkanı Chris Larsen, yüzde 37’lik hissesi nedeniyle Warren Buffett ve Bill Gates’e rakip olarak dünyanın en zenginleri arasına girmişti.

Ripple, bu anlaşmayla beraber son haftalarda birden fazla ortaklık anlaşması yapmış oldu. 2018’in ilk haftasında XRP’nin değeri, sadece birkaç ay önce bile insanların zor hayal edeceği değerlere yükseldi. Ancak bu muazzam yükselişten sonra tekrar önemli ölçüde değer kaybetti. Bakalım bu ortaklık anlaşmalarından sonra Ripple’ı neler bekliyor. Hep beraber izleyip göreceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*