PayPal Yöneticisi, ‘Bitcoin Günlük Ödeme Yöntemi Olacak’

paypal-bitcoin

PayPal’ın finans sektörü başkanı John Rainey, 19 Şubat tarihli Wall Street Journal (WSJ) röportajı sırasında Bitcoin’in gelecekte günlük popüler ödeme yöntemlerinden biri olacağına inandığını ifade etti.

Rainey, “Kripto faktörü” başlıklı röportajın bir bölümünde, PayPal’ın Bitcoin’i 2015’te Braintree platformunda kabul eden ilk şirketlerden biri olduğunu söyledi. Ancak Rainey, şunları ekliyor:

“Bitcoin’in şu anki volatilitesi (fiyatlarda aşırı dalgalanma) göz önüne alındığında güvenilir bir para birimi değil, çünkü bir tacirseniz ve %10’luk bir kar marjınız varsa ve siz Bitcoin’i kabul ederseniz ertesi gün Bitcoin %15 düşerse, zarar etmiş olursunuz.”

Rainey, kripto para birimleri bir ödeme yöntemi olarak ilerde popüler hale gelecek mi sorusuna yanıt olarak, WSJ’ye “çok yüksek olasılık” olduğunu söyledi:

“Teknoloji, hayatımızın bir parçası. Bitcoin’in gelecekte gündelik hayatımızın popüler ödeme yöntemlerinden biri olacağını düşünüyorum. Ancak bununla birlikte, Bitcoin gündelik hayatımızda kullanılan popüler bir para birimi haline gelmeden önce uzunca bir süre geçmesi gerektiğini düşünüyorum.”

PayPal kurucu ortağı Max Levchin geçen yıl Aralık ayında Blockchain teknolojisinin devrimci olduğunu düşünürken Bitcoin’in geleceği konusunda “emin değilim” demişti.

“Bana göre Blockchain teknolojisi –Bitcoin olsun veya olmasın– bir şekilde finansal teknolojilerden ilaç endüstrisine kadar birçok alanda devrim yapacak ve kullanılacak. Ama Bitcoin’in uzun dönemde iyi bir yatırım seçeneği olup olmadığından emin değilim.”

Bir diğer PayPal yöneticisi David Marcus, geçtiğimiz Aralık ayında kripto para cüzdanı ve borsa platformu olan Coinbase’in yönetim kuruluna geçici olarak dahil olmuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*