Paypal, Sanal Para Ödemelerini Hızlandıracak Patent Başvurusunda Bulundu

paypal-patent

1 Mart tarihinde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yayınlanan “Hızlandırılmış Sanal Para İşlemi İşlem Sistemi” için yapılan başvuruda PayPal, daha hızlı kripto para ödemeleri gerçekleşmesini sağlayacak bir patent başvurusunda bulunduğunu ortaya koyuyor.

Küresel online ödeme şirketi Paypal, kripto para ödemelerinin hızını artırmak için daha hızlı bir yol arıyor. Normalde güvenlik önlemleri nedeniyle, bu işlemler daha uzun sürer ancak bu yeni yöntem, bir işlemin alıcı ile satıcı arasında tamamlanması için geçen süreyi azaltacaktır.

Bu yöntem, PayPal’ın bir ödeme işleminin gönderilmesini ve ağdaki bir sonraki bloğa eklenmesini beklemek zorunda kalan işlemi kısaltılmasına izin verecek. Bunu başarmak için PayPal, satıcılar ve alıcılar için kendi benzersiz anahtarlarına sahip olacakları ikincil cüzdanların oluşturulmasına izin verecek bir yol önerdi.

Sistem, verilen dijital paraların tam sayısına karşılık gelen özel anahtarları aktaracak şekilde tasarlandı. Uygulama, temelde kripto para birimlerini işlemeye ve kontrol etmeye yarayan harfler ve sayılar dizisi olan özel anahtarların bir alıcı ile sahnenin arkasındaki satıcı arasında değiştirildiği bir formülü açıklıyor.

Patent başvurusu açıklaması şu şekilde:

“Mevcut açıklamanın sistem ve yöntemleri, alacaklı tarafından sanal para birimi cinsinden yapılan ödemelerde sanal bir para birimi ödemesi alacağından emin olmak için beklemek zorunda kaldığı süreyi ortadan kaldırır; bu, sanal para cüzdanlarında yer alan alacaklı özel anahtarlarına sanal para birimi işleminde tanımlanan bir ödeme tutarıyla önceden tanımlanmış eşit sanal para birimi tutarlarıyla ilişkilendirilir. ”

PayPal kurucu ortağı Peter Thiel’in başlattığı kurucu fonu aracılığıyla Bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yaptığı göz önüne alındığında, bu yeni gelişme şaşırtıcı değil. PayPal’ın finans sektörü başkanı John Rainey geçtiğimiz ay, Bitcoin’in gelecekte günlük popüler ödeme yöntemlerinden biri olacağına inandığını ifade etmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*