NBA’de kural değişikliğiYahoo Sports’un haberine göre NBA’de Yönetim Kurulu, ilerleyen günlerde 2018-19 sezonu için gündemde olan üç kural değişikliğine yönelik oylama yapacak. Mariobet giriş e göre detaylar şöyle;

NBA Yönetim Kurulu, gelecek haftalarda önemli kural değişiklikleri hususunda oylamaya gidecek.

Geçtiğimiz hafta itbariyle resmi transfer sezonunun başlamasından önce takımların oyuncularla anlaşma sağladığı iddiaları kapsamında soruşturma başlatan NBA, serbest oyuncu kurallarında değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Ligin organizasyon komitesi, mariobet’e yaptığı açıklamaya göre oy birliği ile söz konusu değişiklikleri Yönetim Kurulu’na tavsiye olarak sunmuştu ve bu tavsiyeler arasında ayrıca clear-path faul olarak bilinen kuralın da basitleştirilmesi ve pozisyonun yeniden izlenmesine yol açacak sportmenliğe aykırı hareket tanımının da genişletilmesi yer alıyor.

Milwaukee Bucks sahiplerinden Marc Lasry ise yıldız oyuncusu Giannis Antetokounmpo’nun sözleşmesinin biteceği yıl olan 2021 serbest oyuncu dönemi hakkında endişelerinden bahsetti. NBA’nin bu noktada iki çözüm sunduğu belirtiliyor. NBA, ilk olarak, takımların serbest oyuncularla görüşmesine NBA Finalleri’nin bitmesinden birkaç gün sonra başlayabilmelerine olanak tanımak istiyor. Lig yönetimi diğer çözüm yolunun ise sezonu erken bitiren takımların 1 Temmuz’dan daha erken bir tarihte oyuncu görüşmelerine başlaması seçeneğinden geçtiğini düşünüyor. Toplantıda birçok takım sahibinin, resmi serbest transfer sezonunun başlamasından önce anlaşmaların yapıldığını vurguladıkları ifade ediliyor.

Yönetim Kurulu, 20-21 Eylül tarihlerindeki toplantılarda bu değişiklikleri oylayacak ve oylamadan alınacak sonuca göre kuralların geçerlilik kazanması için ligdeki takımların üçte ikisinin onayı gerekecek.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.