Litecoin (LTC) Nasıl Satın Alınır? Binance Litecoin Almak

litecoin-nasil-alinir

En eski ve en büyük kripto para birimlerinden biri olarak Litecoin’i (LTC) satın alabileceğiniz pek çok borsa var. Bu adım adım kılavuzda, Litecoin’i Binance’dan nasıl satın alacağınız tam olarak gösterilecektir. Binance, bir kripto para borsasıdır; yani bir kripto para birimi satın almak için platformda başka bir kripto parayla değiştirebilirsiniz, ancak TL, USD veya Euro gibi klasik para birimlerini kullanamazsınız. Bunun için öncelikle bir Türk kripto para borsasında banka havalesi ile BTC veya ETH satın almanızı öneririz. Bu işlemi yaptıktan sonra artık aşağıdaki adımları takip ederek Binance’da bulunan yüzlerce altcoinlerden istediğinize yatırım yapabilirsiniz.

1) Binance Hesabınızı Oluşturun
İlk adım Binance hesabı oluşturmak gerekiyor (eğer hesabınız varsa kayıt aşamalarını geçin). Kayıt olmak oldukça basit, yalnızca bir e-posta adresi ve şifre oluşturmak gerekiyor.

Binance1

 

Kayıt formunu gönderdikten sonra e-posta adresinizi doğrulamanız gerekir. Bu, yalnızca Binance tarafından size e-posta ile gönderilen bağlantıyı tıklayarak yapılır.

Binance2

 

2) Binance Hesabınızı Güvenceye Alın
Hesabınıza ilk kez giriş yaptıktan sonra büyük olasılıkla 2 Faktör Doğrulaması (2FA) özelliğini etkinleştirmeniz istenir. Bu gerekli olmasa da, güvenlik açısından şiddetle tavsiye edilir.

Binance3

 

2FA, giriş yapma girişiminde bulunduğunuzda ek bir şifre isteyerek hesabınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. Binance, Google Authenticator App ve SMS metin mesajlaşması aracılığıyla 2FA sunar. SMS 2FA’nın güvenlik açıklarına sahip olması nedeniyle Google Authenticator’ı kullanmanızı öneririz.

Google Şifrematik’i seçtikten sonra, Binance size nasıl ayarlayacağınızı adım adım gösterecektir.

Binance-Google-Authenticator

Ayrıca, “Hesap” sayfanızdan 2FA’yı istediğiniz zaman devre dışı bırakabilir veya aktif hale getirebilirsiniz.

Binance-Account-Page

 

24 saat başına varsayılan 2 BTC eşdeğerinden daha yüksek yatırım yapma limitlerine ihtiyacınız olması durumunda, yine “Hesap” sayfanızdan doğrulama belgeleri göndererek işlem yapma limitinizi arttırabilirsiniz.

3) Binance Hesabınıza Bitcoin veya Ethereum Gönderme
Ana menüdeki “Funds” bölümünün altındaki “Deposits” sayfasını bulun. Burada, para yatırmak istediğiniz kripto para birimini arayabilirsiniz. Daha hızlı ve daha düşük şebeke ücretleri (Binance değil kripto para birimlerinin kendi şebekelerinden alınan ücretler) nedeniyle Ethereum’u öneriyoruz.

Bu örnekte 1 ETH yatıracağız.

Binance-Deposit-Ethereum-Step-1

 

Para yatırmak istediğiniz kripto para birimini (bizim seçtiğimiz Ethereum) seçtikten sonra, Binance size depozito gönderebileceğiniz bir adres verecektir.

Binance-Deposit-Ethereum-Step-2

 

Kripto para cüzdanınızdan verilen adrese para gönderdikten sonra, depozito gereken blok onay sayısını tamamlarken yakında beklemede olarak görünecektir. ETH için depozitomuzun tamamlanması yaklaşık 5 dakika sürdü. Bitcoin gibi uzun blok onaylama sürelerine sahip olan diğer kripto para birimlerinin yatırılması daha uzun sürer.

Binance-Pending-ETH-Deposit-New

 

4) Binance’da Litecoin Satın Alın
Exchange menüsünden “Basic” yani temel sürümünü bulun.

Sağ tarafta ticaret çiftinizi seçin (yani alım ve satım bir diğer değişle takas yapacağınız kripto paraları seçin).

Litcooin’i satın almak için Bitcoin kullanıyorsanız, “LTC / BTC” yi seçin.
Litecoin’i satın almak için Ethereum kullanıyorsanız, “LTC / ETH” seçeneğini seçin.
Siparişinizi vermek için “Buy LTC” (LTC Satın Alın) sipariş formunu kullanın. En basit sipariş türü olduğu için “Market” sipariş vermenizi öneririz.

Bir piyasa emri için gerekli olan şey, satın almak istediğiniz LTC miktarını girmektir. Borsa, siparişinizi en uygun fiyatla otomatik olarak dolduracaktır.

Binance-Buy-Litecoin-LTC

 

Binance komisyon ücreti olarak aldığınız LTC’den %0.1 kesim yapacaktır (bu oldukça düşük komisyon oranıdır). Tebrikler Binance borsasından başarıyla Litecoin satın aldınız.

Binance-Litecoin-LTC-Balance

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*