Litecoin Kurucusu: “Litecoin Cash Aldatmacasına Kanmayın”

litecoin-cash

Litecoin son 24 saatte en Coinmarketcap verilerine göre en fazla değer kazanan kripto para birimi durumunda. Aynı zamanda dolar karşısında son 24 saatte %32 değer kazanmış durumda. Bu yükselişin sebebi olarak sahte çatallanma haberi olarak gösterilebilir. İddiaya göre sahip olunan her bir Litecoin için 10 Litecoin Cash sahibi olunabilecek. Yatırımcılar yüksek ihtimalle ucuz fiyattan Litecoin Cash satın alabilmek için Litecoin stokluyorlar.

Litecoin’i takip eden insanların çoğu şu haberi duymuş olabilir; Litecoin çatallanması sonucu Litecoin Cash’in yakında çıkacak ve işlem süreleri açısından Litecoin’in daha hızlı bir versiyonu olacak.

Ancak Litecoin’in gerçek kurucusu Charlie Lee, bu durumu potansiyel bir aldatmaca olarak gördüğünden şu an Litecoin Cash’den uzak durmalısınız.

Bu günlerde kripto para birimleriyle yaşanan endişelerden biri ve düzenlemeye ihtiyaç duyulmasının bir numaralı nedeni, herkesin kendi dijital paralarını ve dolandırıcılık paralarını başlatabilmesidir. Başlatın ve işiniz bittiğinde tekrarlayın, sizi durduracak bir kanun yoktur.

As Business Insider açıklıyor, Litecoin çatallanması önümüzdeki hafta gerçekleşecek. Litecoin yatırımcıları sahip oldukları her Litecoin birimi için 10 Litecoin Cash alacak. Tatlı bir anlaşmaya varmışsınız, özellikle fiyat gerçekten düşükken Litecoin tokeni satın aldıysanız, kripto paranın bir yılda 3.73 $ ‘dan Aralık ayında 365 $’ a yükselmesi göz önüne alındığında oldukça karlı bir iş gibi görünüyor.

Ancak Litecoin Cash’i çok dikkatli kullanmalısınız. İsminde “Litecoin” olduğu için, bunun yasal olduğu veya dolandırıcılık olmadığı anlamına gelmez.

Litecoin Cash’in amacı, daha önce belirtildiği üzere işlem hızını 2.5 dakikaya düşürmek. Whitepaper’da Litecoin Cash’in, Litecoin’den ağda daha hızlı işlemler gerçekleştireceğini iddia ediliyor.

Litecoin, şu an 157,29 $ seviyesinde işlem görüyor ve bu da dünden% 0,12 daha düşük bir seviyede. Dolayısıyla, gelen Litecoin Cash fork’u, Litecoin’in piyasa değeri ya da itibarı için caydırmıyor.

Litecoin Cash’in geliştiricileri tokenlerini şöyle tanıtıyor:

Litecoin ile karşılaştırıldığında: Litecoin Cash’in işlem masrafları daha düşük, zorluk ayarlaması daha iyi ve SHA256 ile çalışılıyor.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında: LCC çok daha hızlı ve daha ucuzdur ve çok daha fazla bant genişliği ve yeniden hedefleme konusunda daha az zorluk çeker.

Bitcoin Cash ile karşılaştırıldığında: Litecoin Cash, Segwit’i destekliyor ve çok daha hızlı blok sürelerine sahip.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*