Lazerle Hemoroid Tedavisi

Hemoroid anal bölgede bulunan damarların genişlemesi sonucu meydana gelen bir hastalıktır. Görülme sıklığı çok fazladır. Çoğu kimse utandığı ve sıkıldığı için doktora başvuramamaktadır. Halk arasında hemoroide basur denir. Hemoroid ağrısı bacaklara ve makata yansıyan bir ağrıdır. Kişinin günlük yaşamındaki akışı kısıtlar. Klinikte hasta konforu ve sağlığı düşünülerek tedavi planlanmaktadır. Klinikte lazerle hemoroid ameliyatı fiyatı uygun olup sigorta kapsamındadır. Hastanede tedavi planı uygulanmadan önce ayrıntılı muayene genel cerrahlar ve uzman ekip tarafından yapılır.

Kimlerde Daha Çok Görülür

Karın içi basıncının arttığı durumlarda daha sık görülür. Gebelikte hemen hemen her kadında görülür. Sürekli kabız olmak hemoride zemin hazırlar. Daha hareketsiz bir yaşam süren kişilerde görülür. Beslenme alışkanlığı katı gıda ve sebzeden yoksun olan kişilerde daha çok görülür. Hemoroid tedavisi olan bir hastalıktır. Beslenme alışkanlığı ve yaşam şekli değişikliği ile iyi sonuçlar almak mümkündür.

Tedavisi Nasıldır

Tedavi cerrahi yapılırken artık son gelişmeler nedeniyle ameliyata gerek kalmadan yapılmaktadır. Klinikte cerrahi yerine lazer basur tedavisiyapılmaktadır. Ameliyatın bazı komplikasyonları lazer tedavide görülmez. Hasta aynı gün işine dönebilir. Cerrahide oluşabilecek daralma lazer operasyonda olmaz. Lokal anestezi yeterli olur. Uzman bir ekip tarafından yapılacak tedavi planlanmaktadır. Hemoroid ameliyatı en iyi hastane olarak MEDENLive hastanesini seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Doktorlar hakkında bilgi almak için medenlive.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*