Kanada’nın En Büyük Bankalarından TD Bank, Kredi Kartı ile Kripto Para Alımını Yasakladı

bitcoin-kredi-karti

Kuzey Amerika’daki en büyük bankalardan biri olan Toronto-Dominion Bank (TD), dünyanın çeşitli büyük bankalarının izlediği politikayı takip ederek 23 Şubat Cuma günü müşterilere e-posta yoluyla yaptığı duyuruda kredi kartıyla kripto para alış verişini yasakladığını açıkladı.

Böyle bir yasağı yürürlüğe koyan ilk büyük Kanada bankası olan TD’nin bir temsilcisi, bankanın “müşterileri ve bankayı korumak için” politikalarını ve güvenlik önlemlerini düzenli olarak değerlendirdiğini söyledi.

Bankalar Ardı Ardına Yasaklıyor. Sebep: Yüksek Volatilite

TD’nin attığı bu adım, müşterilerin kripto para birimlerini kredi kartıyla satın alımlarından men eden bankaların daha büyük bir küresel eğiliminin parçası. Yasak dalgası, 3 Şubat tarihinde ABD’li dev bankacılık kuruluşları JP Morgan Chase, Bank of America ve Citigroup tarafından başlatıldı ve ardından Birleşik Krallık’taki en büyük banka olan Lloyds Banking Group ve akabinde İngiltere, Avustralya ve Güney Afrika’da hizmet veren global finans kuruluşu Virgin Money kredi kartıyla kripto para birimleri alımını yasakladı. Geçen hafta Citibank Hindistan, kredi kartı ve bankamatik kartlarıyla dijital para birimi alımını yasakladı.

23 Şubat tarihli The Royal and Mail’e göre, Royal Bank of Canada, kredi kartıyla kripto para birimi alımlarının yapılmasına izin verdiğini belirtmekle birlikte müşterilerini “yüksek derecede volatilite (fiyatlarda aşırı oynaklık) riskleri ve borçlarını ödeyebileceklerinden daha yüksek borç seviyelerine maruz kalabilecekleri ” konusunda uyarıyor.

Bir Kanada Royal Bank sözcüsü e-postayla yaptığı açıklamada, “Kripto para birimleri ile ilgili düzenleyici, risk ve diğer dış çevresel faktörlerin gelişmeye devam ettiğini kabul ediyoruz” dedi. “Bu nedenle, müşterilerimizi en iyi nasıl destekleyebileceğimizi bulmak için politikalarımıza göz atmaya devam ediyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*