Ana Sayfa / Sponsorlu İçerik / Kanada Vizesi Nasıl Alınır ?

Kanada Vizesi Nasıl Alınır ?

 Kanada vize başvurusu yapılırken adımların dikkatli atılması tüm sürecin gidişatını belirleyen en önemli etkendir. Kanada turist vizesi ve Kanada öğrenci vizesi başvurularında adımların eksiksiz ve doğru atılması en önemli süreci oluşturmaktadır.

 “Kanada turist vizesi başvurusu nasıl yapılır ?”, “Kanada turist vizesi nasıl alınır ?” gibi sorular kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır ?

Kanada ülkesine gitmek isteyen kişilerin sadece gezmek için gideceği zamanlarda Kendine Özel (Bordo) pasaport, bir hizmet ve görevi yerine getirmek için Hizmet (Gri) pasaportu, diplomatik işlerini halletmek için gidiyorsa Diplomatik (Siyah) pasaport ve kendi işlerini halletmek için gidiyorsa Husisi (Yeşil) pasaport alması ve Kanada Konsolosluğu’ndan vize almak için müracaat yapması gereklidir.

 Kanada vizesi için müracaatta bulunan kişilerin onayı Kanada Büyükelçiliği tarafından, Konsolosluğun yetki verdiği kurumlar tarafından veya Vize Başvuru Yerleri tarafından yapılmaktadır. Kanada’da vize işlemleri başvurusunda vizenin alınışına kadar tüm işlemler Vize Başvuru Merkezleri tarafından yapılmış olsa da Kanada’ya seyahat yapmak için vize başvuru yapan kişinin vize onayı için yetkili kurum Kanada Konsolosluğu’dur.

 Kanada Vizesi başvurunuzu 10 yılı aşkın deneyimiyle Kanada Kültür Merkezi tarafından gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Turist Vizesi Nedir ?

 Kişilerin kısa süreli ve ziyaretçi olarak gidecekleri vize başvuru kategorisidir. Kısa süreli ve turizm amaçlı ziyaretlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra 6 aydan daha kısa süreli eğitim programlarında farklı bir tür ziyaretçi vizesi verimektedir.

Kanada Ziyaretçi Vizesi Başvurusu İle Kanada Turist Vizesi Arasında Fark Var Mı ?

 Kanada vizesi kategorileri arasında yer alan ziyaretçi vizesi: Uzun süreli kalmalar yerine daha çok turizm amaçlı seyahatleri kapsamaktadır. Aslında Kanada turist vizesi ile aynıdır.

 Turist olacak veya kısa süreli seyahat gerçekleştirecek kişilerin Kanada ziyaretçi vizesi başvurusu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Gerçekleştirecek vize başvurularında adımların dikkatli atılması gerekmektedir. Özellikle Kanada turist vizesi başvuru formu ve Kanada vizesi için gerekli evrakların eksiksiz hazırlanmış olmalıdır. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine doldurulan Kanada vizesi başvuru formu ve gerekli evrakları göz önünde bulundurarak vize taleplerinize yanıt vermektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi Nedir ?

 Kanada öğrenci vizesi, Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilerin başvurusunu gerçekleştireceği kategoridir. Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirebilmek için: 6 ay veya 6 aydan daha uzun süreli bir eğitim programına katılmak zorundasınız. Eğitim süreciniz devam ettiği müddetçe Kanada vizesi yenilemesi yapabilirsiniz.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-vizesi.html

Hakkında Habercoin

Farklı Makaleler

Eski Kitap Alanlar

Eski Kitap Alanlar Bilgiye ulaşmanın en kolay yolu kitaplarla aktarılan bilgilerdir. Yeni kitaplar alanlar aksine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.