Japonya’da ‘Sanal Para Kızları’ Adlı Grup Kuruldu

j-pop

Japonya’da dijital para dalgası birçok yeni şeyi ortaya çıkardı. Bunlardan sonuncusu ise ‘Sanal Para Birimi Kızları’ olarak bilinen pop grubu.

Kripto para birimlerine yönelik rahat tavrı nedeniyle, Japonya hükumeti ülkedeki kripto para birimleri için başarılı bir atmosfer yarattı. Doğu komşuları Kore ve Çin sanal para birimlerini bastırmaya çalışan ağır düzenlemeleri zorladı. Japonya ise komşularının aksine başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimleri için oldukça özgür bir ortam hazırladı.

Son olarak Japonya’da, insanlara kripto paralar konusunda eğitim verme amaçlı yeni bir Japon Pop (J-Pop) grubu geliyor.

Sanal Para Kızları

Sanal Para Kızları, ‘Kaso Tsuka Shojo’ olarak bilinen sekiz kişilik üyeden oluşuyor. Her şarkıcı, Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere bir dizi farklı sanal para biriminin kimliğini almış.

J-Pop, 1990’lı yıllarda kurulduğu günden bu yana ülkesinde adından söz etmeyi başarıyor. Müzik grubu, kripto para birimleri ve toplum için potansiyel faydalar hakkında bilgi yaymanın yeni bir yolunun öncülüğünü yapmayı umuyor.

Grubun lideri olan 19 yaşındaki Rara Naruse’ye göre pop grubu, Japan Today tarafından aktarılan kripto para birimlerinin kullanımına ışık tutmayı umuyor:

“Bu müzik grubu spekülasyon veya yatırım teşvik etmek için kurulmadı. Çok sayıda var olan sanal para birimi arasından, eğlenceyi milletimiz olarak kullanarak halkın anlayışını genişletmek için gelecekte var olduğundan emin olabileceğiniz bir avuç para birimini seçtik. ”

Grubun Temsil Ettiği Para Birimleri:

15 yaşındaki Hinato Kozuki- Ripple
16 yaşındaki Hinano Şirahama- Bitcoin
17 yaşındaki Konako Matsuzawa- Cardano
17 yaşındaki Koharo Kamikawa- NEM
22 yaşındaki Suzuka Minami- NEO
Yaşı açıklanmayan Ami Amo- Ethereum
Yaşı açıklanmayan Momo Aisu- MonaCoin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*