İzmir Belediye Başkanlığına Sürpriz Kadın Aday


Son dönemlerde kulislerde ismi sıkça geçen Figen Baz, CHP’den İzmir Belediye Başkanlığı için aday olmaya hazırlanıyor. İzmir’de CHP Genel Merkezi tarafından yapılan ankette göre toplamda 4 farklı adayın ismi geçiyordu. Geçtiğimiz günlerde CNN Türk ekranlarında yayınlanan Gece Görüşü programında, ankete sürpriz bir isim olarak Figen Baz’ın da girdiği duyurulmuştu.

İzmir’de Önemli İşlere İmza Attı

Duymer İşitme Cihazları Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda kurucusu olan Mehmet Baz ile evli olan Figen Baz, hayatının birçoğunu İzmir’de yaşayarak geçirdi. Mehmet Baz ile dünya evine girene kadar İzmir’de yaşadığını belirten Figen Baz, evlendikten sonra Artvin’e gittiklerini belirtiyor. Burada bir süre kalan çift, tekrardan İzmir’e dönerek Duymer firmasını kurdu. Özellikle sağlık alanında İzmir için büyük işler başaran Figen Baz, daha sonrasında Ekol Sağlık Grubu adında hastane’de kurmuştur.

Üniversite Kurma Girişiminde Bulundu

Özellikle İzmir’de sağlık başta olmak üzere birçok yatırım gerçekleştiren Figen Baz ve Mehmet Baz çifti, son olarak bir üniversite kurmak için de girişimlerde bulundu. İki çocuk sahibi çift son olarak 50 dönümlük bir arazi üzerine üniversite inşa etmek için planlamalar yaptı. Henüz resmi olarak bir yapılanma bulunmasa da, sağlık alanında önemli yatırımlar gerçekleştiren çiftin; eğitim alanında da yatırımlar yapma planı içerisinde olduğu biliniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*