Güldür Güldür Skecinde Bitcoin Konusu İşlendi

bitcoin-guldur-guldur

Skecin hikayesine göre Hayati, 3+1 evini 100 bin TL’ye satıp Bitcoin’e yatırım yapıyor. Bunu duyan ailenin tüm bireyleri hem ev hem de para batacak diye sinir krizleri geçiriyor. Aile üyeleri, Hayati’yi yatırdığı parayı geri çekme konusunda ikna ediyorlar. Bitcoin’e yaptığı yatırımı tekrar geri çekmek isteyen Hayati, cep telefonu aplikasyonunu açtığında büyük bir şok yaşıyor. Yatırdığı 100 bin TL, 120 bin TL’ye çıkmıştır. Çok kısa bir süre içerisinde parası 150 bin TL’ye çıkıyor. Tabi tüm bu olaylar yaşanırken tüm aile Hayati ile gurur duymaya başlıyor ve ne kadar doğru bir karar verdiği konusunda tebrik ediyorlar.

300 Bin TL, Bir Anda 5 Bin TL’ye Düşüyor

Hayati telefon uygulamasında yatırdığı parasını takip etmeye devam ediyor. Yaklaşık 5 dakika içerisinde parası 300 bin TL’ye kadar çıkan Hayati ve ailesi adeta mest oluyorlar. Ancak bir anda 5 bin TL’ye düşen para, başta Hayati olmak üzere tüm aile bireylerine hayal kırıklığı yaşatıyor.

Skecin konusunda genel olarak Bitcoin spekülatif bir varlık olduğu, tamamen sanal olduğu ve somut karşılığı olmadığı hatta kumar oynamaya benzetiliyor. Tüm bunlara rağmen skeç oldukça akıcı ve zevkli geçiyor. Özellikle Mesut, performansıyla seyircileri gülmekten kırıp geçiriyor.

GÜLDÜR GÜLDÜR – BİTCOİN PAZARI SKECİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*