Ana Sayfa / Altcoinler / Fransa Kripto Paraları Benimsemeye Başladı

Fransa Kripto Paraları Benimsemeye Başladı

Advertisements

Gün geçtikçe Fransa’da bitcoin veya herhangi  bir kripto para birimi ile ödeme kabul eden dükkan ve işletme sayısı hızla artıyor.  Yakın zamanda en büyük markaların bile kripto paralar ile ödeme kabul edebileceğine dair pek çok açıklama geldi.  Yakın zamanda ünlü spor giyim mağazası Decathlon, Sephora, Maisons Du Monde gibi pek çok ünlü firmalar kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başlayacak. Yapılan analizlere göre birkaç yıl içerisinde 25 bin dükkan ve işletme kripto para ile ödeme kabul edebilecek.

Fransa’da kripto para ile ödemelerin iyiden iyiye artışı nakit dolaşımını söndürdü. İlerleyen günlerde Fransa nakit paraları tedavülden kaldırabilir mi ?  Hatta sadece Fransa değil düna genelinde kripto para ile ödeme kabul eden firma sayısı artarken pek çok transfer banak ve ödeme sistemleri de nakit paraları kripto paraya çevirmeye başladı. Günümüz finans piyasası ve toplum, kripto paralara aşina olamazsa bu büyük bir krize neden olabilir. Önümüzdeki günlerde kripto para ile ödeme kabul eden pek çok işletme görebileceğiz.

Hakkında Habercoin

Farklı Makaleler

miami uluslararası havalimanına bitcoin atmsi yerleştirildi

Miami Uluslararası Havalimanı’na Bitcoin ATM’si Yerleştirildi

Advertisements Bitcoin ATM şirketi Bitstop, yakın zamanda yayınlamış olduğu haberde Miami Uluslararası Havalimanı’na Bitcoin ATM’si …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.