Ethereum Cüzdanı MyEtherWallet, Sessizce Adını MyCrypto Olarak Değiştirdi

MyEtherWallet-Mycyrpto

Dün, popüler Ethereum cüzdanı MyEtherWallet (MEW) cephesinde tuhaf bir gelişme yaşandı. Önceden hiçbir haber verilmeden MyEtherWallet adını ani bir şekilde MyCrypto olarak değiştirdi.

Daha fazla araştırmanın ardından, MyCrypto’nun aslında MyEtherWallet’ten “forked” edildiği anlaşılıyor. MEW, hâlâ mevcut ve ortak kurucularda Kvhnuke tarafından kontrol edilmekte. Bununla birlikte, hiçbir duyuru yapılmadan ani isim değişikliğine giden MEW, pek çok kişinin aklına olası bir hack ihtimalini getirdi.

Peki MyCrypto Nedir?

MyCrypto, MEW’nin kurucularından olan ve kripto alanında saygın bir kişi olan Taylor Monaham’ın ekibi tarafından geliştirildi. MyCrypto’nun kamuoyuna duyurulması ani oldu ve önceden bildirimde bulunulmaması birçok MEW kullanıcısı için panik havası yarattı.

MyCrypto’nun açıklanma biçimi toplum için kafa karıştırıcı olmasına rağmen, Taylor Ethereum topluluğunun iyileştirilmesi için bir ürün üretmeye çalışmaktadır.

MyEtherWallet en popüler ve en güvenilir Ethereum cüzdanlarından biri olma niyetiyle eğlenceli bir proje olarak başlamıştı. Çoğu zaman kurucuların normal işleri vardı ve MEW’lerini boş zamanlarında güncelleyeceklerdi. Ancak, geçen yıl ciddi şeyler ortaya çıkmaya başladıklarında, ölçeklenmeleri gerekiyordu.

Gerçek anlaşmazlık belirsiz olsa da, Kvhnuke orijinal MEW’yi (Github’un sahibi) istemekte, Taylor ise daha büyük ve ölçeklenebilir bir şey yaratmak istedi.

Neden Ayrılık Önceden Haber Verilmedi

Belki bölünme ile çok fazla ses çıkarmamaya çalıştılar. MyEtherWallet hala çalışıyor ve tüm cüzdanlar sağlam ve güvenli durumda. MyCrypto ekibi yeni bir cüzdan üzerinde çalışmak istedi ve muhtemelen sessizce gitmesi gerektiği konusunda anlaştılar.

MyEtherWallet Kullanıcıları MyCrypto’ya Geçecekler mi?

Şimdilik MyCrypto, MyEtherWallet’in neredeyse tam bir kopyası gibi görünüyor. MyCrypto’nun gelecekteki MEW’den hangi yollarla kendisini farklılaştıracağının görülmesi gerekiyor. Kripto para dünyasındaki popülaritesi ve saygınlığı nedeniyle Taylor’un vizyonuna inananlar, MyEtherWallet’ten MyCrypto’ya geçecek. Hangi cüzdanının en güvenilir Ethereum cüzdanına dönüşeceğini yalnızca zaman bize söyleyebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*