Ethereum, Bitcoin Yolunda İlerliyor

ethereum

Ethereum 2017 yılında en fazla değer kazanan kripto para olmadı, ancak piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para olarak Bitcoin’in ardındaki yerini aldı. Ethereum, son 12 ay içinde tam 100 kat değer artışı gösterdi. 2017 yılının başlarında 10 dolar seviyesinde işlem gören Ethereum, 2018’in ilk günlerinde 1.230 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

İki kripto para birimi (Bitcoin & Ethereum) benzer bir başarıya imza attı, ancak onların temelinde bulunan Blockchain teknolojisi birbirlerinin tam zıttı olarak farklı. Ethereum’un amiral gemisi akıllı sözleşme sistemi onu Bitcoin’den ayırarak ICO’ların önde gelen platformu haline getirdi ve geliştiricilerin temel kodlarını kendi uygulamaları için kullanmalarını sağladı (yaygın olarak merkezi olmayan uygulamalar). Bu, özünde Ethereum’un varlık nedeni, yatırımcılara Investopedia tarafından açıklanan uygulamalar yaratmak için parasal bir Blockchain çözümü sağlıyor.

Ethereum danışmanı Steven Nerayoff, CNBC’ye bu hafta yaptığı açıklamada, Ethereum’un protokolünün açık kaynak işlevselliğinin geniş bir Blockchain uygulamaları serisi için toplu kabulü sağlayabileceğini ifade etti.

CryptoKitties’in başarısı, geliştiricilerin Ethereum yazılımını yenilikçi uygulamalar oluşturmak için nasıl kullanabileceğinin en iyi örneği. Popüler çevrimiçi oyun o kadar başarılı ki, 2017’de en büyük uygulamalardan biri haline geldiğinde Ethereum ağı üzerinde büyük bir baskı oluşturdu.

Neredehoff’a göre, kaçınılmaz olarak, Ethereum’un artan kullanımı, fiyatının yükselmesini beraberinde getirecek.

“Ethereum ile gördüğünüz şey, projelerin sayısının katlanarak artması. Şu anda ekosistem milyarlarca dolar yatırım aldı, bu yıl geçen yıla göre belki 10 kat fazla projeler, bu rakam iki katına, muhtemelen yıl sonuna kadar fiyatın üç katına çıkmasına neden olabilir” dedi.

Kripto Para Pazarı Genişliyor

Nerayoff, Ethereum’un bu seneki büyümesine yönelik tahminlerde bulunmuş olsa da, bu yılki diğer kripto para birimlerinin potansiyel büyümesinden de söz etti.

“Bütün kripto para birimlerinin pazar alanı artmakta. Halkın büyük ilgisi var ve Bitcoin’de bile halkın yatırım yapabileceği daha fazla alan var, bu nedenle alanın tamamında bir genişleme görebiliyorsunuz”

Yazıyı yayınladığımız tarihte, Ethereum’un toplam piyasa değeri: 120 milyar dolar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*