Ana Sayfa / gündem / Eskinin Tadı da Başkadır

Eskinin Tadı da Başkadır

Advertisements

Eskinin Tadı da Başkadır

15 yılı aşkın bir süredir İstanbul’da hizmet veren Antikacii, antika severler ile antikacıları bir araya getiriyor. Antika eşya alan yerler konusunda bir arayışınız var ise doğru yerdesiniz. Bir zamanlar, ikinci el kitap alanlar, plak alanlar oldukça rağbet gören yerlerdi. Ancak şimdilerde az, öz ve kaliteli çalışabilen yerler ayakta kalabildi. Ekonomik şartların ağırlaştığı günümüzde, ikinci el kitap alanlar alış verişi tekrar ön plana çıktı.

Antika Nasıl Anlaşılır?

Çoğu antika satıcıları tarafından kullanılan temel kural, yaklaşık 100 yıl veya daha eski herhangi bir şeyin antik olmasıdır. Eski, ama o kadar da eski olmayan öğelere de vintage denir. Sanatın ilerleyişini gösteren koleksiyonlar, bronz, mermer, terra cotta, parian, seramik veya porselen eserler, sanatsal antikalar yaratıldıkları yıllara göre değerlendirilir. Antika eşya alan yerler, genellikle ekspertiz çalışması yaparak antikalarınıza değer biçerler. Bu anlamda doğru antikacılarla çalışmak önemlidir.

Bir köşede unutulmuş bir tablo, tozlu raflarda tavan arasında ya da bodrumda saklanan rengi atmış bir gümüş şamdan sizin için değersiz olabilir. Aslında düşündüğünüzden de çok ama çok değerli olma ihtimalini göz ardı etmeyin. İşte bunu anlamanın yolu antikalarınıza ekspertiz hizmeti almanızdır. Bunun için de deneyimli bir firmadan destek almak en iyisidir.

Sadece Antika eşyalarınız değil, aynı zamanda plaklarınız, taş plaklarınız ya da eski kitaplarınız da yıllar içinde çok değerlenmiş olabilir. Belki bir müzayede de belki bu işleri gerçekleştiren internet sitelerinde kitaplarınızı, plaklarınızı değerinde satışını yapabilirsiniz.

Hakkında Habercoin

Farklı Makaleler

Hindistandaki kripto para yasağı duruşması ertelendi

Hindistan’daki Kripto Para Yasağı Duruşması Ertelendi

Advertisements Hindistan Yüksek Mahkemesi ülkelerindeki kripto paralara hizmet sağlama yasağı ile ilgili kripto para yasağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.