Endüstriyel Mutfak Ekipmanları


Endüstriyel mutfaklarda kullanılan ürünlerin pek çoğu özel üretimdir ve paslanmaz çelikten üretilmektedir. Üretilen bu endüstriyel mutfakların kullanım yerleri restoran mutfakları, otel mutfakları ve kafe mutfaklarıdır. Hijyen bölgesi olarak geçen mutfaklarda, sağlıklı ve temiz ürün kullanmak oldukça önemlidir. Sağlık Bakanlığı tarafından sık sık teftiş edilen mutfaklarda, paslanma ve kirlilik görüldüğünde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden güvendiğiniz ve kaliteden ödün vermeyen işletmeler ile ortaklık yapmanız tavsiye edilmektedir.

Ürettikleri ve sattıkları endüstriyel mutfak ekipmanları arkasında duran işletmeler müşteri memnuniyetini göz önünde bulunduruyor demektir. Endüstriyel mutfaklarda kullanılan ekipman sayısı oldukça fazladır. Ocaklar, tezgahlar, soğuk odalar, kapaklı buzdolapları, fırınlar, bar ekipmanları, bulaşıkhane makineleri, çöp konteyneri gibi uzayıp giden bir listeye sahiptir. Endüstriyel mutfak aksesuarları kullanıma ve yılına bağlı olarak yıpranma gösterebilir. Yıpranan ürünler garanti süresini doldurduktan sonra teknik servislerin fiyatı artmaktadır.

İşletmeler endüstriyel yedek parça hizmetlerinden yararlanarak bu açıklarını kapatabilir, orijinal parçayla birebir etkiyi gösteren daha ucuz ve kullanışlı yedek parçalar ile ürünlerini kullanmaya devam edebilir. Tercih edilecek yedek parçaların garanti kapsamında olması oldukça önemlidir. Garanti veren firmalar ile sağlanacak ortaklıklar ile yıllarca sorun yaşamadan ürünlerin kullanılabilirliği sağlanmaktadır.

Günümüzde teknoloji ve artan internet kullanıcılığının karşısında endüstriyel ürünlerin yedek parçalarının üretilmesi de artmıştır. Artan bu siteler arasında karar vermek oldukça zorlayıcı olacaktır. Fakat hirdavatmutfak.com sitesi, sattığı ürünleri garantileyen bir servis vermektedir.

Ürün Çeşitliliği

Çok fazla ürün seçeneğine sahip olan hirdavatmutfak.com endüstriyel mutfaklarınızda hem yedek parça hem de ana parçalar üzerine hizmet veriyor. Endüstriyel dolap kilitleri, paslanmaz çelik menteşeler, metal paslanmaz ya da plastik ayaklar, kulplar, paslanmaz çelikten üretilmiş çekmeceler ve tel raflar, anti bakteriyel özellikli kapı contaları ve pek çok kimyasal ürün üzerine de hizmet vermektedir.

Kilit ve Menteşeler

Kilit grubunda pek çok seçeneğe sahip olan sitede istediğiniz ürünü bulmanızı sağlayan bir filtreleme seçeneği de mevcut. Plastik soğuk oda kilitlerinden, pirinçten yapılmış kilitlere kadar pek çok ürün var. Detaylı inceleme şansı bulabileceğiniz bu kilitlerde fiyatlar o kadar çeşitli ki her bütçeye uygunluk sağlıyor. Özellikle endüstriyel mutfak kilitlerinde paslanmaz ürünler tercih eden site, hijyene önem verdiğini bir kez daha vurguluyor.

Menteşeler, dolapların olmazsa olmazıdır. Çünkü menteşesi bozuk olan bir dolabı açmak, kapatmak ve kullanmak oldukça zorlayıcı olacaktır. Sitede buzhane menteşesinden, soğuk oda menteşesine; kuru havuz menteşelerinden, dik dolaplar için kullanılan menteşelere kadar pek çok seçenekte menteşe mevcuttur. Ürünlerinde daima kaliteyi hedefleyen işletme, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak alanında hizmet vermektedir.

Ayaklar ve Kulplar

Döküm, plastik, metal, makine, paslanmaz ve ahşap ayakların satışını yapan sitede, her ürüne uygun bir ayak bulmak mümkün. Geniş bir fiyat listesi olan site küçük büyük bütün işletmelere kaliteli ürünü uygun fiyata sağlamak konusunda oldukça iddialıdır.

Kırılan kulp yüzünden endüstriyel dolabını kimse değiştirmeyi düşünmez. Bu yüzden oldukça geniş bir kulp seçeneği sunan site, dolabınızın bozulan kulpları için alternatif olan kulplar satmaktadır. Parçayı taktıktan sonra kimse orijinal olmadığını fark etmeyecek. Paslanmaz çelik ve plastik çekmecelerin yanı sıra alüminyum ve kromdan üretilmiş kulplar da satmaktadır.

Raf Sistemi ve Contalar

Kapaklı buzdolaplarının içindeki raf sistemini artırmak ve daha çok ürün saklamak isteyenlerin tercih ettiği tel dolap rafları, hirdavatmutfak.com sitesinde pek çok çeşidi ile ilgilenenlerin beğenisine sunulmuştur. En çok tercih edilen beyaz kaplamalı tel raflar, sitede bulunmaktadır.

Buzdolaplarının orijinal contalarını satan sitede, her buzdolabı markasına uygun conta bulmak mümkündür. Eğer ben orijinal parça tercih etmek istemiyorum diyorsanız, son dönemde oldukça sevilen mıknatıslı kaliteli dolap contaları da bulunmaktadır.

Boyalar

Sprey, sentetik ve selüloz boyaların yanında bunların çıkartılmasını sağlayan sentetik ve selülozik tinerler de mevuttur. Silikonlar ve çelik macunlar da satan sitede, ihtiyacınız olan mutfak ekipmanı yedek parçalarını kolayca bulabilirsiniz.

Bulaşıkhane Ürünleri

Gıda işletmelerinde en önemli ekipmanlardan birisi bulaşıkhanelerdir. Çok fazla tabak, bardak, çatal, bıçak, tencere ve tava yıkanan bulaşıkhaneler, mutfağın ayrılmaz parçalarıdır. Bulaşıkhanelerin temiz olması, çıkan yemeklerin de hijyenik çıkmasını etkilemektedir. Bulaşıkhaneler için üretilmiş pek çok ekipman vardır. Endüstriyel bulaşık makineleri bunların başını çekmektedir. Evlerimizdeki bulaşık makinelerine çalışma mantığı olarak benzeyen bu makineler, çok kısa sürede etkili sonuç vermektedir.

Sudan geçirilmiş ve kaba pisliğinden arındırılmış mutfak ekipmanlarının bir ya da iki dakika içerisinde sıcak ve basınçlı su ile yıkanması mantığına dayanan bu makineler, işletmelerin vazgeçilmez parçalarıdır. Birçok büyük işletmede ayrıca bardak yıkama makineleri de bulunmaktadır. Kaliteli ürünlerden yapılan ve doğru çalışan bulaşık makineleri, çalışanlara zamandan tasarruf sağlarken verimli olacaktır.

Bulaşıkhanelerde bulunan tek ekipman tabi ki bulaşık makineleri değildir. Geniş bir tezgaha ve büyük bir lavaboya ihtiyaç duyulan bulaşıkhanelerde hijyen en önemli özelliktir. Hijyenik çalışma alanı yaratılması için bütün gün suyun içinde kalsa dahi paslanmayacak çelikten üretilmiş tezgahlar ve lavabolar vardır. Sprey sistemine sahip olan çıkabilir musluklar bulaşıkhanelerin vazgeçilmez ögelerindendir. Bu sistem asılı durduğu yerden çıkarak manuel bir yıkama da sağlar.

Bulaşıkhanelerde kullanılan bir diğer ekipman ise, çöp toplama arabalarıdır. Çöp arabalarının anti bakteriyel ürünlerden üretilmiş olması işletmeye avantaj sağlar. Manuel kapaklı ya da pedallı olarak üretilen çöp arabalarının sık sık boşaltılması ve temizlenmesi gerekmektedir. İşletmeler hangi tür bulaşıkhane ekipmanlarına ihtiyacı olduğunu günlük iş hızına göre karar vermelidir.

Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak ekipmanları, işletmeler için seçilirken özellikle dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Hijyenik ve standartlara uygun olması, işletme için artı puan kazandıracaktır. Olası bir sağlık teftişinde paslanmış tezgahlar ve soğutmayan dolapların bulunması işletmenin yararına sonuçlanmayacak yanlışlardır. Mutfak ekipmanları tercih edilirken hangi üreticiden alındığına dikkat edilmeli, garanti süresi iyice öğrenilmeli ve teknik destek sağlayıp sağlanmadığı sorulmalıdır.

Mutfaklara ekipman seçilirken en başta dikkat edilmesi gereken şeyler mutfağın büyüklüğü ve işletmenin iş hacmidir. Günlük çok fazla iş yapmayan bir işletme için gereğinden büyük mutfak kurmak hem masraflı hem de gereksiz olacaktır. İş hacmi ve mutfağın büyüklüğüne göre alınacak ekipmanlara karar verildikten sonra gerekli işlemlere başlanabilir. Yeterli büyüklüğe sahip işletmeler iş hacmine göre büyük raflar ve tezgah alanları yaratabilir. Alan konusunda sıkıntı yaşamayan işletmeler, soğuk odaları ve dondurucu dolapları tercih edebilecek iken, daha dar alana sahip işletmeler tezgah altı dolaplar ve kapaklı buzdolapları kullanabilir. Hijyen ve kaliteden asla ödün vermeyen Tunachrom endüstriyel mutfak üniteleri, dilediğiniz ürünleri ve hizmetleri size sunmak için kurulmuştur.

Mutfak için yeterli olacak ürünler belirlendikten sonra pişirme ve bulaşıkhane için kullanılacak ürünlerin seçilmesi gerekmektedir. Tezgahların paslanmaz çelikten üretilmesi oldukça önemlidir. Bulaşıkhanelerdeki makinelerin ise kaliteli olanlarının tercih edilmesi, kullanım ömrünü uzatacağı gibi teknik servisin işletmenize daha az uğramasını sağlayacaktır. Restoran ya da otel işletmelerinin kuruluş amaçları birbirinden farklıdır. Bu bağlamda bakıldığında işletmenizin bir teması ya da kurulum amacı var ise gerekli ekipmanları amacınıza göre düzenlemeniz gerekmektedir. Menünüzde dondurmaya yer verecekseniz mutlaka dondurma dolabına, bar ağırlıklı satış planlaması yapıyorsanız filtre kahve makinesine mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Comments (No)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.