Ebru Yüce Biyografi


Opr. Dr. Ebru Yüce ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamasının ardından Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmıştır. Fakülteden 2004 yılında mezun olarak lisans eğitimini tamamladıktan sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası’nı tamamlamak için Ankara Ufuk Üniversitesi’nde çalışmaya başlamıştır. İhtisas eğitiminin bitişini takiben vatani görev zorunluluğunu yerine getirmek için Ankara’dan Amasya’ya gitmiş ve Amasya Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra tekrar Ankara’ya dönmüştür. 2016 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Üremeye Yardımcı Yöntemler Eğitim Merkezi’nde tüp bebek uygulama sertifikası almaya hak kazanmıştır. Ankara’da pek çok hastanede hekimlik görevini icra eden doktor daha sonra 2017 yılında Liv Hospital bünyesinde çalışmaya başlamıştır ve görevini halen bu hastane çatısı altında sürdürmeye devam etmektedir.

Opr. Dr. Ebru Yüce Ebru Yüce‘nin ilgi duyduğu alanlar arasında aşılama, laparoskopik ve histeroskopik cerrahi tedavi yöntemleri, gebelik takibi ve doğum, yumurtalık kisti ameliyatları, açıklanamayan kısırlık, genital siğil ve HPV, idrar kaçırma ve sarkma tedavileri, tüp bebek tanı ve tedavileri (erken menopoz, polikistik over sendromu, düşük over rezervi, endometriozis), adet düzensizliği, genital estetik uygulamaları, myom ameliyatları yer almaktadır.

Opr. Dr. Ebru Yüce Ankara’da hekimlik mesleğini icra ederken aynı zamanda pek çok mesleki kuruluşa üye olmuş ve pek çok sertifikayı almaya hak kazanmıştır. Başta TJOD Ankara ve TSRM gibi mesleki kuruluşlara üye olan doktorun servikal tarama ve kolposkopi sertifikası, neonatal resüsitasyon programı uygulayıcı sertifikası gibi hastalarına daha iyi hizmet sunmak için hak kazandığı pek çok sertifika programı bulunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*