Dünya Bankası Başkanı, Kripto Paraları Saadet Zincirine Benzetti

dunya-bankasi-bitcoin

Başlıca kripto para birimleri Perşembe günü yükselmeye devam ediyor. Ancak Bitcoin son 7 güne göre hala %20 oranında zararda. Hafta başında önemli ölçüde değer kaybeden dijital paralar, son iki gündür tekrar toparlanmaya başladı.

Bitcoin, %11.9 artarak 8.451.19 dolara yükseldi.
Ethereum, %10.3 artışla 824.78 $ ‘a yükseldi.
Litecoin, %7.4 artışla 147.50 $ ‘a yükseldi.
Bitcoin Cash, %24.3 artışla 1.179.85 $ ‘a yükseldi.
Ripple, %7.5 artışla 0.76 $ ‘ya yükseldi.

Ticaret platformu eToro’da çalışan analist Mati Greenspan “Kripto para piyasasındaki yükselişin devam etmesi, ABD düzenleyicilerinin beklenenden daha yumuşak bir tutum izlemesi sayesinde” dedi. Düzenleyiciler, Çarşamba günü yapılan bir Senato duruşması sırasında kripto pazarına “zarar vermeyecek bir yaklaşım” aldıklarını belirtti.

İngiltere merkezli Bitcoin borsası London Block Exchange, haftalık pazar raporunda şu ifadelere yer verdi: “Hafta sonuna yaklaştığımızda geleneksel olarak ticaret hacmi daha az olan ve bu nedenle vahşi hareketlere daha çok eğilimli, düşüş eğilimi gösteren bir dönem içerisindeyiz. Kripto para piyasalarının yönünü ölçmek için Bitcoin’in fiyatını yakından izlemenizi öneririz. Şu sıralar kısa vadeli talimatları tahmin etmek mümkün değil” dedi.

Dünya Bankası Grubu Başkanı: ‘Kripto Paralar Ponzi Şemasına Benziyor’

Geleneksel finans dünyasındaki şüphelere rağmen kripto para piyasası tüm hızıyla toparlanmaya devam ediyor. Dünya Bankası Grubu Başkanı Jim Yong Kim Çarşamba gecesi Washington’da düzenlenen bir etkinlikte kripto para birimlerini Ponzi şemasına benzetti.

Kim, “Bitcoin veya bazı kripto paraların kullanılması açısından, bana büyük çoğunluğunun Ponzi şeması olduğu söylendi. Nasıl yürüyeceği hala net değil.” dedi. Kim, kalkınma bankasının dijital paraların güvenle işlem görmesini sağlamak için Blockchain teknolojisini dikkatlice incelediğini ifade etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*