Dubai’de 50 Lüks Daire Bitcoin Yöntemiyle Satıldı

dubai-bitcoin
  • İki İngiliz girişimci geçen yıl Dubai’de 327 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı yaptı.
  • Girişimciler, satın aldıkları lüks dairelerin bazılarını Bitcoin’le satılığa çıkardı.
  • İç çamaşırı işletmecisi Michelle Mone ve milyarder ortağı Doug Barrowman, şimdiye kadar Bitcoin’le satışa sunulan 50 dairenin tamamının satıldığını söyledi.

Dubai’de Bitcoin’le 50 lüks daire satıldı.

İç çamaşırı işletmecisi işadamı Michelle Mone ve milyarder ortağı Doug Barrowman, geçen Eylül ayında Dubai’de 327 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı yaptı, kısa zaman sonra lüks apartman dairelerinin Bitcoin’le satışa sunulacağını açıkladılar.

Barrowman: “1,300 konuttan 50’sini satılığa çıkardık, hepsini sattık” dedi. İnşaat, Dubai Bilim Parkı’nda bulunan sitede başladı ve 2020’de tamamlanması planlandı. Barrowman’ın Dubai kayıtlı firması Aston Developments tarafından geliştirildi.

Duba’ide 15 ile 45 Bitcoin Arasında Değişen Satılık Lüks Daireler

Fiyatlar stüdyo daireler için 130.000 $ – şu anda yaklaşık 15 bitcoin. İki yatak odalı daireler ise; 380.000 $  veya yaklaşık 45 bitcoin arasında değişiyordu.

Barrowman, “Kripto paranın gerçek dünyadaki varlıkları satın almak için kullanıldığını görmek hoşuma gidiyor” dedi. “Equi’nin de ruhu bu, kripto alanını fiziksel ve gerçek dünyaya taşıyor” dedi. Mone şöyle dedi: “Doug’ın tutkusu oldu, çünkü kripto para dünyasında topluluğa sunacak hiçbir şey olmadığı zaman sinirli davranıyordu.”

KRİPTO PARA YATIRIMCILARI

mone-doug
Michelle Mone ve milyarder ortağı Doug Barrowman

Mone ve Barrowman, sadece Dubai’de sanal para ile mülk satmakla kalmıyor, ayrıca kendi kripto para birimi kaynaklı yatırım platformu Equi’yi de piyasaya sürüyorlar.

İkili, Ethereum tabanlı Equi Token için olan fon toplama (ICO) aracılığıyla 75 milyon dolar toplamayı umuyor. Barrowman: “Aslında Equi Token’in insanların yapmalarına izin verdiği şey, platformumuza erişmek, gösterdiğimiz yatırım önermelerine bakmak, bir görüş oluşturmaktır ve projelere göre etkin bir şekilde yatırım yapmak için Equi Token’lerini kullanabilirler.”

Bitcoin ile fiziksel varlık satın alma söz konusu olduğunda, Mone’s ve Barrowman’ın Dubai mülkleri sadece başlangıç noktası gibi görünüyor. Barrowman, “Dijital paraların gerçek dünyadaki varlıkları satın almak için kullanıldığını görmek hoşuma gidiyor” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*