Ana Sayfa / Sponsorlu İçerik / Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizde diyet sürecine başlayan kişilerin sadece %5’inin sağlıklı olduğunu biliyor muydunuz? Evet işte tüm gerçekler acı bir tablo ile karşımızda. Sağlığımızı ve fit görünüşümüzü kaybetmeyinceye kadar kıymetini bilmediğimiz durum için diyet yolu ile zayıflama şeklini seçmekteyiz. Zaten kaybedilmiş bir sağlık ve fit görünümün getirdiği psikolojik ağırlık ile uyguladığımız diyetlerde bilinçsizce davranabiliyoruz ve işin çığırından çıkmasına neden olabiliyoruz. Bu sebeple diyet yaparken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususları incelediğimiz zaman;

Hekim Desteği Alın

Diyetisyen bir hekime giderek kan değerlerinizi ölçtürün. Diyetisyen hekimler yaptığı tetkik incelemeler sonucunda kişiye özel beslenme programı hazırlamaktadır. Bunun nedeni ise her kişinin farklı bir metabolizmaya sahip olması ile alakalıdır. Başka bir kişide kan değerleri ve vitamin değerleri sizin kan değerleriniz ve vitamin değerleriniz ile farklılık göstermektedir. Başkasının uyguladığı zayıflama diyeti o kişide başarılı olurken siz de başarılı olmayabilir. Bunun dışında zayıflamanın diyet dışında bir diğer ayrıntısı olan spor yapmak ise bazı nitelikler gerektirmektedir. Bel fıtığı, düz taban, kalp pili gibi çeşitli sağlık problemler göz ardı edilmeksizin yapılabilen aktivitelerdir. Bunların da kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle hekim desteği almadan zayıflama işine girmeyin.

Uzak Durmanız Gereken Yiyecekler

Diyet süreci sabır, emek ve azim gerektiren bir süreçtir. Zayıflamayolunda giden en önemli adım taşı olan diyet zamanında alışkanlık edinmiş olduğunuz birçok yiyecek ve içecek size yasaklanacaktır. Bu diyet sürecinde canınız yasak olmasından dolayı bu yiyecek ve içecekleri oldukça fazla çekecektir. Lakin başarıya giden yol düz bir zemin üzerine kurulu olmadığı için yasaklanan bazı yiyecek ve içeceklere kesinlikle karşı bir duruş sergileyerek iradenizi ortaya koymalısınız. Asitli içeceklerden, alkolden, tek bir besin kaynağına yönelik beslenme veya zayıflama ilaçları sizin kesinlikle kullanmamanız ve dikkat etmeniz gereken yiyecek ve içecekleri oluşturmaktadır.

Hakkında Habercoin

Farklı Makaleler

Eski Kitap Alanlar

Eski Kitap Alanlar Bilgiye ulaşmanın en kolay yolu kitaplarla aktarılan bilgilerdir. Yeni kitaplar alanlar aksine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.