Bittrex; Kuzey Kore, İran, Kırım, Suriye ve Küba Vatandaşlarını Bloke Etti

bittrex

Bittrex, 9 Mart’tan itibaren Kuzey Kore, İran, Kırım, Suriye ve Küba vatandaşlarını resmi olarak borsa hizmetlerine erişmesini engelleyecek. Bu ay yapılan borsa yeni hizmet şartları yürürlüğe girdikten sonra Rus yatırımcıların Bittrex’e erişemeyecekleri yönündeki endişeler ise hafifletilmiş gibi görünüyor.

Geçtiğimiz ay, Las Vegas merkezli kripto para borsası olan Bittrex, 9 Mart’ta yürürlüğe girmesi beklenen yeni hizmet şartlarını yayınladı. Yeni hizmet şartlarına göre, “Amerika tarafından ambargo altına alınan herhangi bir devletin, ülkenin, bölgenin ya da diğer yargı alanlarının vatandaşları ya da sakinleri” Bittrex’in ticaret hizmetlerine erişmesini yasaklayacak.

Yeni hizmet şartlarının Rus yatırımcılar arasında 2014’ten beri Rusya Federasyonu’na uygulanan yaptırımların Bittrex’e erişemeyecekleri endişesi doğurduğu bildirildi. Bununla birlikte, pek çok Rus yatırımcı borsanın destek ekibiyle temas kurduğunu ve yeni hizmet şartlarının ulusların vatandaşlarını “ekonomik yaptırımlar” ile yasak getirmemelerine dair bir talepte bulunduğunu gösteriyor.

Bittrex’in yeni hizmet şartlarına göre, ABD ambargosu altındaki ülke sakinlerini “Kuzey Kore, İran, Kırım bölgesi, Suriye ve Küba” özellikle bloke edecek. Buna ek olarak, “ABD hükümeti tarafından alınan bir ekonomik yaptırım” bulunan herhangi bir kişi borsa platformuna erişimi yasaklanacak.

“Yasak Blockchain ve Kripto Para Sisteminin Ruhuna Aykırıdır”

İran bilgisayar donanım şirketi Lioncomputer’dan Yasser Ahmadi yaptığı bir açıklamada, ABD emperyalist hedeflerinin artan izdüşümünün, kripto para endüstrisinin daha büyük bir düzenlemesi olarak tezahür ettiğine işaret etti. Ahmadi, “Bitcoin akışkanlığını dünyanın dört bir yanındaki insanları kontrol etmek ve kendi siyasi çıkarlarına ulaşmak için kullanıyorlar. Bitcoin ve Blockchain bu değildir, bu sistemin ruhuna aykırıdır” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*