Bitcoin Fiyatı Tekrar 10 Bin Doların Altına Düştü

Bu hafta 11.675 dolar seviyesine kadar çıkan Bitcoin fiyatı bugün tekrar 10.000 $ ‘ın altına düştü.

Coinmarketcap fiyat verilerine göre, Bitcoin son üç saat içinde yaklaşık 400 $ değer kaybederek 9658 dolara kadar geriledi ve yazıyı yayınlama saatine göre 9900 $ civarında işlem görmeye devam ediyor.

btc-fiyat

 

Davranış, geçtiğimiz ay boyunca BTC / USD için bir model haline gelmeye devam ediyor ve 10.000 $ ‘ın altına düşmeden önce 12.000 $’ a dirençle karşılaşıyor, ardından döngüyü tekrarlıyor.

Bazı analistler BTC fiyatının 12.400 $ ‘ın üzerinde kapanmanın yatırımcılar için belirleyici bir olay olacağı konusunda uyardılar, ancak bunun başarılması zor gibi görünüyor.

Bunlardan biri olan Tone Vays, benzer şekilde bu hafta Bitcoin’in Ocak ayından bu yana ilk kez 50 günlük hareketli ortalama fiyatının üzerine kapanmasıyla ilgili dikkat çekti.

Bloomberg, olayla ilgili olarak Bitcoin fiyatının “beklemek” için teknik sinyal olarak yorumlamasına rağmen Vays, fiyatın düşmeye devam ettiği için fiyatların 50 günlük ortalamanın altında kalması için hala bir şansın olduğunu söyledi.

Aralık 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana fiyatların düşmesiyle beraber Bitcoin panik satışları bu haftada devam ediyor. Kripto para market hacmi 400 milyarın altına düşerek erimeye devam ediyor.

Bu arada, daha önce diğer standart davranışlar bozuldu, altkoin piyasaları Bitcoin’in düşüş eğilimine karışık tepkiler gösterdi.

Coin360 tarafından izlenen varlıklara bakıldığında, bazıları sabit kalırken (Ethereum Classic) dolar karşısında daha az düşüş gösterdi (Ethereum, Ripple) ve diğerleri ise daha büyük kayıplar kaydetti (Dash, Cardano, Monero).

coin360

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*