Bitcoin Vakfı Yönetim Direktörü: “Bitcoin, 2018 Yılının Sonuna Kadar 40 Bin Dolara Çıkacak”

bitcoin-40-bin-dolar

Bitcoin Vakfı Yönetim Direktörü Llew Claasen, 15 Şubat’ta Business Insider’a verdiği demeçte, Bitcoin fiyatının 2018 yılının sonuna kadar 40.000 $ ‘a çıkacağını, diğer kripto para birimleri içinse %90’nın başarısızlığa uğrayacağı öngörüsünde bulundu.

Claasen, 12-14 Şubat tarihleri ​​arasında başlattığı Startup Konferansında, bu başarısızlık yatırımcıların sahte ico projelerine yatırım yapmada çok fazla risk almaları nedeniyle ortaya çıkacak.

2018 yılının sadece ilk bir buçuk aylık süre içerisinde, Bitconnect’in ponzi davası da dahil olmak üzere, beş büyük fon toplama (ICO) ve kripto para dolandırıcılığı yaşandı.

Claasen, Business Insider’a yaptığı konuşmada, kripto para topluluğunun bu talihsiz olaylardan ders çıkaracağından ve gelecekte bunları önleyebileceğinden emin. Claasen, yatırımcıların daha dikkatli davrandıklarına ve “pazarın bu problemin üstesinden gelmeye başlayacağına” inanıyor.

Claasen’in açıkladığına göre Bitcoin, 2018 yılı boyunca kademeli olarak 40.000 $ ‘lık bir değere yükselmeyecek. Geçtiğimiz sene olduğu gibi yıl içerisinde inişli çıkışlı performans sergiledikten sonra, kısa bir zaman içerisinde bir anda sıçrama yapacak. Bitcoin geçtiğimiz senenin son 3 ayında çok hızlı bir yükseliş yaşamıştı.

Salı günü Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da, sanal para birimlerinin çoğunun büyük olasılıkla başarısız bir son yaşayacağını söylemişti.

Bitcoin fiyatı saat 17:30 itibarıyla 10.028 dolardan işlem görmekte. Son 1 haftadır kripto para birimlerinin ufak bir toparlanma içerisinde olduğu görülüyor. Bitcoin uzun bir süre 8 bin ile 9 bin dolar bandı arasında sıkışmıştı. Ancak 2 gün önce 9 bin dolar eşiğini geçmeyi başaran Bitcoin, çok kısa bir süre içerisinde 10 bin dolar seviyesine çıkmayı başardı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*