BISI ile Uluslararası Standartta Eğitim

25 yıllık eğitim tecrübesine sahip olan the British International School İstanbul okulumuz, yeni okul yatırımıyla uluslararası okul yapısında Türk öğrencilerine de eğitim vermeyi ilke edinmiştir. 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle okullarımız İngiliz okulu olan BISI International School ve BISI National School olarak bilinmektedir. Amacımız dünya vatandaşları yetiştirerek sürekli olarak büyümek ve Türk-İngiliz Karma Müfredatı ile özgün akademik programımızı en iyi şekilde sunmayı hedeflediğimiz okulumuzda öğrencileri 3 yaşından itibaren kabul etmekteyiz. Erken yaşta eğitimine başlayan bu öğrencilerin uluslararası eğitim standartlarında ve uluslararası okul ilkesi ile yetiştirilmesi ve mutlu, başarılı birer dünya vatandaşı olmayı öğrenmesi birinci ilkemizdir. Öğrencilerin burada deneyimleyecekleri aktiviteler ve okullarımız arasındaki bağlantılı programlar ve etkinlikler sayesinde öğrencilik yıllarının mutlu olarak geçirmelerini amaçlamaktayız.

Karma Müfredat İle İngilizce Öğrenme Şansı

Öğrencilerimize sağladığımız Türk – İngiliz karma müfredatı olarak bilinen bu çalışma müfredatı ile İngiliz Okulu olmanın avantajları sağlanır. Bu sayede Uluslararası İngiliz Müfredatı referans alınarak yapılmış eğitim öğretim programı ile hangi seviyede olduğu önemli olmayan bütün öğrencilerimize ileri seviyede İngilizce dili öğretimi gerçekleştirilir. Okulumuz öğrencilere İngilizce öğretme konusunda Türkiye’de öncü ve en başarılı kurumlardan biridir. Bu alanda ki uzun yıllardır deneyimi ve uzmanlığı ile öğrencilerine yardımcı olmaktadır.

Doğa İle İç İçe Eğitim

Zekireyaköy’de bulunan eğitim kampüsümüzde öğrencilerimiz için doğa ile iç içe bir eğitim öğretim hayatı sunulmaktadır. Kampüs içerisinde beraber eğitim gören öğrencilerimiz arasında, uluslararası okul yapımızın da getirileri sayesinde 40 farklı milletten farklı öğrenciler bulunmaktadır. Bu sayede Okulumuzda eğitim gören bir çocuk gelişim çağında farklı milletlerden diğer çocuklarla tanışma, sosyalleşme ve farklı kültürler ile etkileşime girme şansı yakalar. Aynı zamanda anaokulunda bulunan çocuklarımızın sınıf dışı ve sınıf içindeki farklı etkinliklerle oynayarak, öğrenerek ve yaşayarak daha etkili bir eğitim alması sağlanır. Anaokulu öğrencilerimiz için İngiliz okulu yapısında bulunan İngiltere’nin 7 aşamalı eğitim programı olarak bilinen Early Years Foundation Stage programı uygulanır.

İngiliz ve Türk Öğretmenler Beraber Eğitim Veriyor

Zengin ve deneyimli öğretmen kadromuz sayesinde öğrenciler Türk-İngiliz karma müfredatı kapsamında hem İngiliz hem de Türk öğretmenlerden eğitim almaktadır. Aynı zamanda bir İngiliz Okulu yapısını da örnek alarak oluşturduğumuz müfredat sayesinde öğrencilerimiz bilim, sanat, teknolojik yenilikler ve spor gibi farklı dallarda ders alma şansı yakalamaktadır.

Uluslararası Vizyon ile eğitim

Öğrencilerimiz şuanda anaokulu ve ilkokul, ilerleyen senelerde ise ortaokul ve devamında lisede uygulanan eğitim programları kapsamında tamamen özgün ve uluslararası standartta bir müfredat ile eğitim öğretim hayatlarına devam edecektir. Lisede eğitimine devam eden öğrencilerimiz IB diploma şansı sunuluyor olacaktır. Bu diploma MEB tarafından verilecek olan diplomaya ek olarak öğrencilerin talebi üzerine katıldıkları bir program ile ikinci bir diploma şansı sunar. IB diploma programına katılan öğrencilerimiz, dünya çapındaki seçkin üniversiteler tarafından kabul edilen bir diplomaya sahip olma şansı yakalıyor olacaklardır. Üstelik MEB diploması ile beraber çift diplomaya sahip olan lise öğrencilerimiz için Türk üniversitelerinde eğitimlerine devam etme şansı da sunuluyor olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*