Bir Rus Firma, Bitcoin Anksiyete (Sinir Bozuklukları) Destek Hattı Açtı

bitcoin-destek-hatti

Bir Rus şirketi, kripto para pazarında yaşanan son sert düşüşten olumsuz etkilenen Bitcoin yatırımcıları için “Bitcoin Anksiyete Destek Hattı” başlattı.

Rus yayın Life.ru tarafından hazırlanan rapora göre, Moskova merkezli Blockchain Fonu bu hizmeti kurdu ve borsa yatırımcılarından gelen çağrılara bu hafta başında destek vermeye başladı.

Hizmet, müşterileri adına kripto para birimleri satın almak ve depolamaktan ibaret olan Blockchain Fund’ın ana iş modelinden farklılık göstermekte.

Bununla birlikte, Bitfinex’de 18.981 $ ‘ın zirve noktasına ulaşan Bitcoin fiyatını 6.000 $’ ın altına düşüren son pazar sıkıntısı, birçok yeni yatırımcıyı kendilerini süpürecek ölümcül bir hata yaptıklarından endişe etmeye başladı. Bitcoin, o zamandan beri 8.000 doları aştı, ancak bazı yatırımcılar halen yüzde 50 veya daha fazla düşüş gören finansal portföylerle karşı karşıyalar.

Çağrıları cevaplayan bir psikolog Elena Pikhovkina: “Bazı insanlar panik içinde, neler olduğunu anlamıyorlar. Başlangıçta her şey bu pazarda çok iyiydi ve şimdi bu tür değişikliklerle karşı karşıyayız “dedi.

Raporda, ilgili yatırımcıların telefon hattını ücretsiz arayabileceği belirtilmekte, aynı zamanda şirketin maddi kaygısını daha derinlemesine desteklemek isteyen kişilere ücretli danışma hizmeti sunduğunu belirtti.

Pikhovkina, “Her şeyden önce insanlarla tanışacağım, hikayelerini dinleyeceğim ve sonra sakinleşip iyileşebilecekleri konusunda tavsiyelerde bulunacağım. Bir kişinin aptalca bir şey yapmaması çok önemli” diye ekledi. Rus yatırımcıların 2014’te Ruble’nin avro ve ABD doları karşısında düştüğü durumlarda benzer endişe içine girdiklerini belirtti.

Kripto para topluluğu, şiddetli piyasa oynaklığı dönemlerinde sosyal medya kanallarında intihar önleme telefon numaralarını yayma konusunda inanılmaz derecede etkili oluyor. Örneğin, geçen ay ücretsiz bir ABD telefon hattının numarasını paylaşan bir Reddit mesajı, Reddit’in Bitcoin bölümünde en çok oy alan yazı oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*