Binance Borsası 10 Saat Sürecek Bakım Moduna Geçti

binance

Binance kripto para borsası şu an işlem hacmiyle CoinMarketCap’te OKEX’in ardından en büyük ikinci borsa durumunda. Borsanın bildirdiğine göre ticaret geçici olarak bakım nedeniyle askıya alındı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 7 Şubat Perşembe günü saat 18: 38’de, borsanın birkaç saat içinde çözülebilecek bir sunucu hatası yaşadığını ve “hiçbir veri kaybolmadığını” tweet attı.

“Veritabanında bir sunucu sorunu yaşadık ve bazı verilerin senkronize olmamasına neden oldu. Ana cihazdan tekrar senkronizasyon yapmamız gerekiyor. Verilerin büyüklüğü nedeniyle bu işlem birkaç saat sürecektir. Hiçbir veri kaybolmayacak. Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.”

Yaklaşık iki saat sonra Zhao, senkronize olmayan verileri çözmek için yeni tahminin 10 saat olduğunu tweet attı. Sistemin uzatılmış ve beklenmedik kesintileri için Binance müşterilerine özür diledikten kısa bir süre sonra ayrı bir tweet gönderdi:

“Üzgünüm arkadaşlar, bizimde istediğimiz bir durum değil. Ancak kullanıcılarımız için olabildiğince çabuk düzeltmeyi denemekten başka bir seçeneğimiz yoktu. Hesaplamamıza göre 10 saat sürecek bu işlem.”

Binance’ın, 9 Şubat Saat 04:00’te Açılması Bekleniyor

Bir başka kripto para borsası Kraken, Ocak ayında benzer bir kesinti yaşamıştı. İki saat sürmesi planlanan bakım, iki günden daha fazla sürmüştü. Binance’ın resmi duyurusuna göre, ticaret faaliyetleri 9 Şubat günü saat 04.00’de devam edeceği tahmin ediliyor.

Zhao, Binance’taki yaşanan bu durumun herhangi bir istenmeyen olay yaşandığını ise reddetti: “Tüm bunlar, yapılması gereken çalışmalardan ibaret. İstenmeyen bir kesinti değil.”

Binance, 4 Ocakta bir günde 250.000 bin , 13 Ocak’ta ise bir saat içinde 240.000 yeni kullanıcı kaydı bünyesine katmıştı. Bu büyük ilgiden dolayı borsa Ocak ayında yeni kullanıcı kayıtlarını geçici olarak askıya almıştı. Aynı şekilde Bittrex ve Bitfinex de aynı nedenle yeni kullanıcı kaydını durdurmuştu.

Binance, Ocak ayı ortasında dünyanın en büyük kripto borsasıydı ve 24 saatlik bir süre boyunca neredeyse 5 milyar dolara ev sahipliği yapıyordu. Şu an için OKEX, CoinMarketCap’te ticaret hacminin bir numaralı noktasını elinde bulunduruyor. Basın saatine göre OKEX’in 24 saatlik bir sürede 3,5 milyar dolar, Binance’ın ticaret hacmi ise 24 saatlik bir dönem boyunca 2,1 milyar dolara ulaşıyor.

Güncelleme: Binance bakım çalışmasını sona erdirip tekrar faaliyete geçti. Detaylı haber içeriğine buradan ulaşabilirsiniz: Binance Borsası Tekrar Açıldı ve Ticaret Faaliyetlerine Devam Ediyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*