Bankaların EFT Saatleri Hakkında Bilgiler

EFT işlemi özellikle bankaların çalışma saatlerine bağlı bir işlem olduğunu unutmayın. Ama artık internet bankacılığı sayesinde EFT işlemlerinizi 24 saat içeresinde yapabilmeniz mümkündür. Her bankanın EFT saatleri genellikle aynıdır. Bankaların EFT saatlerini şöyle sıralayabiliriz, saat 09: 00 ve 12.30 saatleri ile öğleden sonra ise, 13.30 ve 17.00 saatleri arası olarak belirlenmiştir. Unutmayın hafta sonu mesai olmadığı için EFT işlemi yapılmaz. Ama EFT işleminizi hafta sonu internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Sadece para karşı tarafa ilk iş gününde ulaşır.

İş Bankasındaki EFT Saat Uygulamaları Nasıldır?

İş Bankasındaki EFT saatleri mesai günlerinde her gün, hafta sonları hariç, hafta içi her gün saat 09.00 ile 17.00 arasında gerçekleşmektedir. Bu saatler içerisinde yaptığınız EFT işlemi sonucunda gönderdiğiniz para aynı gün karşı taraf hesabına geçecektir. Saat 17.00’dan sonra yapacağınız EFT işlemleri ise göndermiş olduğunuz para karşı taraf hesabına bir sonraki gün geçecektir. iş Bankası EFT saatleri sadece bu banka için değil diğer bütün bankalar içinde geçerlidir. İş Bankası hesabınızdan yapmış olduğunuz EFT İşlemleriniz çok kısa sürede sonuçlanmaktadır.

Halkbankası’nın EFT İşlemi Saatleri

Halkbank devlet bankasıdır. Halkbank gerçekleşen EFT saatleri mesai saatleri içerinde gerçekleşmektedir. EFT işlemleri bankada 10 veya 30 dakika içerisinde yapılmaktadır. Halkbank EFT saatleri, saat 08.00 ile 16.30 arasında yapılmakta olup, bu saat dışında yapılacak olan EFT işlemleri diğer güne aktarılmaktadır. EFT işlemleri sadece çalışma saatlerinde yapılmaktadır. Eğer yarı tatil ilan edilen günlerde ise Halk Bankası EFT saatleri 09.00 ve 11.45 saatleri arasında yapılmaktadır.

Resmi tatil günleri ile hafta sonu tatil günlerinde de EFT diğer bankalarda olduğu gibi Halkbankası’nda da yapılmamaktadır. Halkbankası’nda olan EFT işlemleri 5 veya 10 dakika sürmektedir. Bütün bu haberleri ve bilgileri kanerasten.com sitemizden öğrenebilirsiniz. Bilginin merkezi sitemiz sizi her konuda bilgilendirecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*