Atari Kendi Kripto Parasını Çıkaracağını Duyurdu, Şirketin Hisseleri Fırladı

Tetris ve Pac Man gibi oyunların yapımcısı olan Atari, kripto para piyasasına gireceğini ve Atari Token adlı kendi kripto parasını çıkaracağını duyurduktan sonra oyun şirketinin hisse fiyatları yüzde 60’ın üzerinde değerlendi.

Atari’nin bu ayın başlarında duyurduğu basın bilgilendirmesine göre, kendi dijital para birimi Atari Token’i çıkaracak. Token, Atari’nin yüzde 17.5 hissesini satın aldığı Infinity Networks Ltd. tarafından oluşturulan Blockchain tabanlı bir dijital eğlence platformunda kullanılmak üzere yaratılacak.

Şirket ayrıca, bir online casino-oyun şirketi olan Pariplay Ltd. ile olan ortaklığını geliştirecek. Kumarhane siteleri, Atari’nin dijital kumarhanelere tahsis edilecek olan ikinci projeksiyonlu kripto para birimi Pong Token de dahil olmak üzere, oyuncuların kripto para ile kumar oynayabileceği Atari oyunlarını sunacak.

Daha önce kripto dünyasıyla ilgisi olmayan şirketler kripto para birimleri ve Blockchain’e yönelerek yüksek kazançlar elde ettiler. Long Island Iced Tea Corp, adını Long Blockchain olarak değiştirdi ve kripto madenciliği işine adım attığında hisse senedi yüzde 458’lik bir yükseliş gösterdi. SEC son zamanlarda kendi adlarına “Blockchain” kelimesini ekleyen şirketlerin denetleyici kuruluşlar tarafından daha fazla inceleme ile karşı karşıya kalabileceğini ileri sürdü.

Atari Hakkında

Atari SA ve yan kuruluşlarından oluşan Atari, global bir interaktif eğlence ve çoklu platform lisanslama grubudur. 1972 yılında kurulan video oyununa orijinal yenilikçi, Atari sahibi ve / veya Asteroids®, Centipede®, Missile Command® veya Pong® gibi dünyaca ünlü markaların dahil olmak üzere 200’den fazla oyun ve bayilikler, portföyü yönetmektedir. Bu önemli fikri mülkiyet portföyünden Atari, akıllı telefonlar, tabletler ve diğer bağlı cihazlar için cazip çevrimiçi oyunlar oluşturuyor. Atari, Microsoft ve Sony oyun konsolları için interaktif eğlence de geliştiriyor ve dağıtıyor. Atari ayrıca, markasını ve lisans anlaşmalarını diğer medya, toptan satışlar ve yayın yoluyla da kullanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*