Ana Sayfa / Sponsorlu İçerik / Araba Anahtarı Tamir

Araba Anahtarı Tamir

 

Günümüz koşullarında araba sahibi olmak, günlük koşullara ayak uydurabilmek için oldukça gerekli. Fakat araçtaki herhangi bir sorun, sağlıksız işleyiş günlük işlerin aksamasına, planların gerçekleştirilememesine neden oluyor. Çünkü bir sonraki gün yapılacaklar araba ile gerçekleşebilecek şekilde planlanıyor. Küçük bir cihaz gibi görünse de araba anahtarları, sağlıklı çalışmadığında arabayı kullanabilmek mümkün olmuyor. Araba anahtarı tamiri de bu yüzden önem taşıyor.

Teknolojinin ilerlemesiyle arabalar artık her yönden daha konforlu ve güvenlikli hale geldi. Özellikle yeni üretilen araçlar güvenliği üst düzeyde düşünülerek tasarlanıyor. Bu durum anahtarları da farklılaştırıyor. Aracı çalıştırmak ve kapıları açmak gibi işlevlerin yanında güvenliğin sağlanmasında da önemli bir rol oynamasını sağlıyor. 1940’lı yıllarda geliştirilen çipli oto anahtarları, hırsızlık olaylarının önlenmesinde büyük katkılar sağlıyor. Bu yüzden artık yeni üretilen tüm araçlarda immobilizer sistem bulunuyor. Bu sistemde anahtarın içinde bulunan çip ve arabanın kontağında bulunan antenin uyum sağlaması gerekiyor. Aralarındaki elektronik bilgi alıverişi sonucunda araç anahtarı doğruluyor. Böylece araba çalışır hale geliyor. Uyumlu olmayan bir durumda ise araç ateşleme veya gazı kilitliyor ve çalışmıyor. Bu durum aracın modeline ve türüne göre değişiyor. Komplike bir işlem olsa da tüm bunlar saniyeler içinde gerçekleşiyor. Anahtarlardaki herhangi bir sorun da arabanın çalışmasını, arabaya girişi ve güvenliği etkiliyor. Buna bezer sistemlerin gelişmesiyle, en küçük parçalara bile teknolojik alt yapı gerektiren müdahaleler gerekir hale geliyor. Araba anahtarı tamiri için donanım ve işinin ehli bir ekibe ihtiyaç duyuluyor.

Peki anahtarınızda arıza olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bunun için araba genel bir sorun olup olmadığını tespit etmek gerekiyor. Eğer arabada bir sıkıntı olmadığı takdirde çalıştıramıyorsanız anahtarınızda baktırmanızda fayda var. Çalışmama durumu genellikle aracın marşa basmaması, bassa bile saniyeler içinde stop etmesi şeklinde gelişir. Bazı araçlarda anahtar logosu ekrana gelir ve yanıp söner. Buna benzer bir durum sürekli yaşanıyor ve aracı çalıştırmak size büyük zaman kaybettiriyorsa firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Birçok kullanıcı anahtar arızası ile karşılaştığında bilinçsiz müdahalelerle aracın ve anahtarın durumunu daha kötü hale sokar. Burada dikkat edilmesi gereken konu, tamirin deneyim ve donanım gerektiğidir. Anahtardan kaynaklı her sorunu kısa sürede ve kaliteli şekilde çözebilecek teknolojik donanım, işinde uzman ekip bizde mevcut.

Anahtar arızaları çeşitli darbeler, anahtarın uzun süre suyun içinde kalması, fazla ısıya maruz kalması gibi sebeplerle oluşur. Çok sık karşılaşıldığı şekilde anahtarın yüksek bir kattan aşağı atılması ve düşmesi, cepte unutulup çamaşır makinesinde yıkanması gibi durumlar arızaya yol açar. Bu durumlar çoğu zaman engellenemez fakat oluşan her sorun tamir edilebilir.

Aracınızın anahtarı bozulduğunda, eğer yedek anahtarınız varsa siz onu kullanırken biz diğerine müdahale ediyoruz. Eğer yenisi yoksa da çok kısa sürede tamirini gerçekleştiriyoruz. Diğer yandan anahtarın kaybolması durumunda yeni anahtar oluşturma ve güvenilir çilingir hizmetleriyle de ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda oluyoruz.

Hızlı ve Kaliteli Araba Anahtarı Tamiriyle Yanınızdayız

Araba anahtarı tamirine ihtiyaç duyduğunuzda servislere başvurmayı tercih ederseniz haftalarca beklemeniz gerekebilir. Bunu yanında çoğu zaman yüksek fiyatlara mal olur. Aynı şekilde yeterli bilgi ve donanıma sahip olmayan yerlere başvurduğunuzda da sorun tam olarak çözülemeyebilir. Araba anahtarı tamirine ihtiyaç duyuyorsanız bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Sorununuza özel çözümleri kısa sürede sunuyor ve kaliteden ödün vermiyoruz. Haftanın yedi günü firmamız hizmet vermeye devam ediyor. Dilediğiniz zaman ofisimizi ziyaret edip diğer hizmetlerimiz hakkında da ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hakkında Habercoin

Farklı Makaleler

Eski Kitap Alanlar

Eski Kitap Alanlar Bilgiye ulaşmanın en kolay yolu kitaplarla aktarılan bilgilerdir. Yeni kitaplar alanlar aksine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.