Altcoinlerin Yükselen Yıldızı; NEO Coin

Bugün çoğu dijital para birimi yeşil renkte ve Bitcoin tekrar 10K dolar seviyesinin üstünde dolaşıyor. Altcoinler bir kez daha büyük kardeşleri tarafından çekiliyor ve beklendiği gibi yükseliş devam ediyor.

Coinmarketcap’a göre NEO, bugün çift haneli kazançlarla işlem gören tek coin. Dün bu saatte 121 dolardan işlem görürken bugün 140 dolara yükselen Neo yüzde 13 oranında önemli bir yükseliş kaydetti. Neo, 6 Şubat’ta yaşanan kripto para pazarının sert düşüşü sırasında en fazla değer kaybeden kripto para birimlerinden biri oldu. 64 dolara düştü ve son on gün içinde %100’ün üzerinde kazanç elde etti. Neo’nun bugüne dek en yüksek değeri Ocak ayı ortasında yakaladığı 195 dolar seviyesi oldu.

Genellikle Çin’in Ethereum’u olarak anılan Neo son üç ayda istikrarlı bir ilerleme kaydetti. Diğer altcoinlerin yaşadığı yüksek dalgalanmaların aksine daha kararlı kripto para birimlerinden biridir. Neo, Ethereum’a benzeyen, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları inşa etmelerini sağlayan bir platformdur. Bazı ICO ve yeni projeler için kullanılmaktadır.

Topluluğu çok aktiftir ve geliştirici konferansları genelde dünya çapında yapılmaktadır. Neon adı verilen yeni bir merkezi olmayan NEO ve GAS destekli döviz satışı, fiyatların daha da yükselmesine yol açabilir, ancak proje hala ICO öncesi aşamadadır. Çoğu kripto para biriminde olduğu gibi Neo, ağırlıklı olarak Güney Kore’de işlem görüyor ve bu da küresel hacmin %30’undan fazlasına sahip. Pazar kapasitesi şu anda 8,9 milyar dolar ve Neo market hacmi en büyük kripto para birimleri arasında 7 numarada yer alıyor. Son 26 saatte 264 milyon dolar işlem gördü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*