Ana Sayfa / gündem / ABD’li Senatörlerden Libra Destekçilerine Tepki
abdli senatörlerden libraya tepki
abdli senatörlerden libraya tepki

ABD’li Senatörlerden Libra Destekçilerine Tepki

Advertisements

Uzun bir süredir Libra ve beraberinde gelebilecek sorunlar ile ilgili şüphelerini dile getiren ABD’li yöneticilerden bir hamle daha geldi. İki ABD senatörünün Visa, Mastercard ve Stripe gibi ödeme altyapılarına Libra ile ilgili dikkatli olmalarını vurgulayan mektup gönderdiği ortaya çıktı. Bu mektuplarda söz konusu büyük şirketlerin Libra ile iş birliği yapmaları durumunda kendilerini de tehlikeye atabilecekleri belirtildi. ABD’nin bu tutumu her ne kadar bankaları korumak için olsa da günümüzde birçok banka Libra olmasa da buna benzer blockchain teknolojisi ile donatılmış sistemle entegreli olarak çalışılıyor. Bu sayede bankalarda müşteriler çok daha güvenli bir şekilde para transferi yapabiliyorlar.

Senatörlerin konu hakkındaki açıklaması ise şu şekilde:

“Facebook şu anda gizlilik ihlali, dezenformasyon, seçime müdahale, ayrımcılık ve dolandırıcılık gibi büyük sorunlar ile uğraşıyor ve bu sorunları kontrol altına almada başarılı olamadı.  Facebook’un risk yönetimi sistemindeki herhangi bir zayıflığın, sizin sistemlerinizde de etkili bir şekilde düzeltemeyeceğiniz bir zayıflık yaratabileceğini göz önünde bulundurun.”

Komitenin uzun bir süredir Libra’ya karşılı tepkili olduğu zaten bilinmekteydi. Hatta yakın bir zamanda ABD Başkanı Donald Trump tarafından konuya ilişkin benzer açıklamalar dile getirilmişti. “Facebook dünya genelinde birçok hükümetin dikkatini çekti.” diye belirten Garlinghouse, Libra’nın 2023’ten önce piyasaya sürülmeyeceğini tahmin ediyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Binance Rusyada ruble ile işlem yapmaya başlayacak

Binance’ye Ruble Desteği Geliyor

Advertisements Dünya genelinde en geniş kripto para işlem hacmine sahip platformlardan biri olan Binance’ye ruble …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.