ABD’li Borsa Komisyonsuz Bitcoin ve Ethereum Ticareti Sunuyor

robinhood

Komisyonsuz hisse senedi alım-satım platformu Robinhood, kripto para pazarına da gireceğini duyurmuştu. Şubat ayında hizmete giren ABD merkezli kripto para borsası Robinhood, müşterilerine sıfır komisyonla Bitcoin ve Ethereum alım-satım imkanını sağlıyor. Ancak bu hizmetten şimdilik sadece ABD’nin beş eyaletinde bulunan vatandaşlar yararlanabilecek. Bu hizmetin ilerleyen dönemlerde genişletilmesi bekleniyor.

4 Milyon Kişi Kayıt Oldu

Komisyonsuz hisse senedi ticareti yapılmasına olanak sağlayan finans uygulaması Robinhood, birkaç ay önce kripto para piyasasına adım atacağını duyurmuştu. Uygulama kripto para ticaretinden de komisyon almayacağını duyurdu, ancak komisyonsuz Ethereum ve Bitcoin alımı ABD’nin belirli bölgelerindeki vatandaşlar için geçerli. Brokerlık uygulaması Robinhood, bugün Bitcoin ve Ethereum’un komisyonsuz ticaretini ilk kez başlamasıyla birlikte, 4 milyondan fazla kişi Robinhood Markets Inc.’de hesap açtı.

Şu an için, Robinhood’daki komisyonsuz Bitcoin ve Ethereum ticaretine erişim, California, Massachusetts, Missouri, Montana ve New Hampshire’da yaşayan kullanıcılarla kısıtlanıyor, ancak şirket gelecekte coğrafi alanını genişletmeyi planlıyor.

Robinhood’un bir diğer ABD’li dev kripto para borsası Coinbase’e önemli bir rakip olacağı düşünülüyor. Robinhood platformunu Bitcoin veya Ethereum’u satın almak için kullanan biri bugün son bir kaç ay içinde değerinin yaklaşık yarısını kaybetmiş bir pazara girmiş olacak. Bitcoin, Aralık ayında 20.000 dolara yükseldikten sonra 23 Şubat itibariyle 10.000 ABD Doları’nın altına düştü. Aslında Bitcoin ve diğer kripto para birimleri yaklaşık 2 haftadır yavaş ama istikrarlı bir şekilde toparlanıyordu. Şubat ayı başında 6 bin dolara kadar düşmüş olan Bitcoin, birkaç gün öncesine kadar 12 bin dolar seviyesine yükselmişti. Ancak son iki günde tekrar sert bir şekilde gerilemeye başladı.

Yatırım Önerileri için Robinhood Feed

Robinhood ayrıca kripto para birimleri, piyasa dalgalanmaları ve yatırım önerileri hakkında güncel bilgi almak isteyen gerçek zamanlı sohbet uygulaması olan Robinhood Feed’i sunuyor.

Şirket, kendi sitesinde Feed’in yalnızca sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılabileceğini ve ilk kullanıcıların ürün hakkında doğrudan geri bildirim yapma şansına sahip olduklarını belirtmekte.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*