ABD Bitcoin Derneği, Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeyi Bıraktı

bitcoin

2018 yılı Bitcoin için kabus olmaya devam ediyor. Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı, “ağ tıkanıklığı ve yoğunluk” nedeniyle bilet alımları için Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bıraktı.

18 Ocak ve 19 Ocak tarihleri ​​arasında Miami’de yapılacak olan yıllık etkinliğin resmi web sitesinde yer alan bir bildiride, organizatörlerin Bitcoin ödemelerini yalnızca son dakika rezervasyonları için kabul etmeye karar verdikleri kripto para ödemelerinin “sıkışıklık ve yoğun talepten dolayı Bitcoin ile ödeme alımının bu sene yapılamayacağı” duyuruldu. Organizatörler tarafından yapılan açıklamada şunlar yazılıyor:

“Ağ tıkanıklığı ve yoğun talep nedeniyle, Bitcoin ile bilet ödemelerini kapattık – Umarız önümüzdeki yıl kripto paraların ölçekleme ve küresel kabullenmesi için daha fazla birlik olacaktır. Konferanslarımızın kripto para birimlerini, etkinlikten on dört gün öncesine kadar kabul etmiş ve her zaman kabul edecektir. Bununla birlikte, kripto para birimlerinde ödeme yaparken biletleme platformlarımız da verilerin manuel olarak girilmesi nedeniyle, bitmiş ödemeler nedeniyle Bitcoin ödemelerini son dakika satışları için kapatmaya karar verdik. ”

Hareket duraksız etkinlik için pek olası değil ve Bitcoin kullanıcılarının işlem ücretleri ve onaylama süreleri ile devam eden mücadelesinin altını çiziyor.

Bitcoin geliştiricileri, Mayıs 2018’de biten müşterinin 0.16.0 sürümündeki Bitcoin ağının hız ve ücretleriyle ilgili şikayetlerin giderilmesi için tam bir SegWit teknolojisi uygulanacağını açıkladı.

SegWit uyumlu Bitcoin adreslerinin eklenmesi, kullanıcıların standart ‘eski’ adreslerin maliyetinin bir kısmına para gönderilmesini sağlayacak.

Sinirli Bitcoin kullanıcıları, büyük işletmelerin maliyetleri ve beklemeleri azaltmaya yardımcı olmak için SegWit teknolojisini benimsemeleri için baskı yapıyorlar. Coinbase’in SegWit’e yükseltilmesini öncelikli olarak talep eden bir dilekçe, yaklaşık 7,500 imza topladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*