9 Kasım dolar kuru yorumları

Piyasaların beklediği FED faiz kararı dün açıklandı. Kararın ardından son 3 ayın en düşük seviyesi olan 5.30’lara kadar düşen dolar yönünü yukarı çevirdi. Dolar bugüne, 5.47 seviyesinden başladı.

Amerika Merkez Bankası Fed’in faiz kararı açıklandı. ABD’de yapılan Kongre seçimlerinin hemen ardından yapılan toplantıdan sonra yayımlanan karar metnine göre, 9 FOMC üyesi politika faizini yüzde 2-2,25 aralığında sabit tutma kararını oy birliğiyle aldı.

FED’İN KARARININ ARDINDAN DOLARDA SON DURUM

Fed’in faiz kararının ardından son 3 ayın en düşük seviyesini gören Dolar/TL kuru, yönünü yukarı çevirdi. Dolar/TL güne, 5.4799/5.4720 seviyesinden başladı. Euro/TL ise 6.2088/6.2015 seviyesinde bulunuyor.

Bir bankanın döviz masası işlemcisi, “Lokal bireysellerin döviz talebinin TL’deki her değer kazancında bir miktar daha arttığını görüyoruz. 5.75 altında başlayan alımlar devam ediyor. Bunun yanı sıra TL’de kısa sürede çok ciddi bir değer kazancı yaşandı. Bu süreçte açılan pozisyonlarda kar realizasyonu amaçlı pozisyon kapamaları da görüyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*